Ливерпул декласирао Борнмут на гостовању

Фудбалери Ливерпула убедљиво су надиграли Борнмут са 4:0 на гостовању у утакмици 21. кола Премијер лиге и тако додатно учврстили лидерску позицију на табели.

Иако је у меч на гостовању ушао без Салаха Ливерпул је словио за фаворита али су домаћини успели да пруже равноправан отпор током целог првог дела меча.

У наставку Борнмут ипак посустаје а Ливерпул преузима иницијативу и Дарвин Нуњес у 49. минуту првим поготком отвара серију погодака.

Асистент код гола био је Диого Жота који је потом постигао наредна два у 71. и 80. минуту и практично решио питање победника.

Победничку серију је другим голом затворио Нуњез у трећем минуту судијске надокнаде и Ливерпул је остварио нову победу у походу на титулу.

Тренутно имају пет бодова више од шампиона Манчестер Ситија, а у наредном колу на Енфилду их чека нови изазов против Челсија.

У првој данашњој утакмици наставка кола Шефилд и Вест хем су поделили бодове одигравши 2:2.