"Петарда" ПСЖ-а против Монака

Фудбалери Пари Сен Жермена победили су на "Парку принчева" у утакмици 13. кола француске Лиге 1 екипу Монака са убедљивих 5:2.

ПСЖ је овом победом уписао шесту победу у низу којом се са 30 бодова учврстио на првој позицији домаћег шампионата.

Повели су домаћи преко Гонсала Рамоша у 18. минуту, али је Минамино само четири минута касније донео Монаку поравнање.

До краја првог полувремена Килијан Мбапе је својим 301. голом каријери довео ПСЖ до новог вођства и то са беле тачке.

Усман Дембеле је у 70. минуту повећао предност Парижана, да би Витиња само два минута касније решио питање победника.

Почасни погодак је постигао Балогун за Монако у 75. минуту.

Коначни резултат на мечу поставио је Коло Муани у последњем минуту судијске надокнаде.

ПСЖ је стигао до 30. бодова, и на првом је месту на табели Лиге 1, док је Монако трећи са 24 бода.

Екипа Луиса Енрикеа наредну утакмицу игра у Лиги шампиона, где ће ПСЖ гостовати код Њукасла.