На шест мечева Бундеслиге 26 голова, Бајерн преокретом славио у Менхенгладбаху

У пет данашњих утакмица трећег кола Бундеслиге постигнуто је 23 гола. Аугсбург и Бохум ремизирали су 2:2, Бајер је декласирао екипу Дармштада 5:1, Хофенхајм је савладао екипу Волфсбурга 3:1, Штутгарт је 5:0 победио Фрајбург, Вердер је тријумфовао против Мајнца 4:0. У последњој утакмици дана, Бајерн после преокрета славио у Менхенгладбаху 2:1.

Нову победу остварио је Бајерн у Бундеслиги, али много теже него што се очекивало савладана је Борусија у Менхенгладбаху - 2:1.

Домаћин је повео у 30. минуту голом Итакуре и ту предност задржао до полувремена.

Ипак, Баварци су у наставку дошли до преокрета - прво је Лирој Сане изједначио резултат у 58. минуту, да би три бода екипи Томаса Тухела донео Матис Тел три минута пре краја сусрета.

Аугсбург и Бохум ремизирали су 2:2 у првом мечу данашњег програма Бундеслиге.

Бохум је био бољи ривал на мечу, имали су више лопте у својим ногама, опасније нападе са више шутева, али нису успели да дођу до победе и сва три бода.

Аугсбург је први дошао до гола у 35. минуту преко Беља, да би некадашњи кошаркаш Аугсбурга Такума Асано поравнао на 1:1 у трећем минуту надокнаде првог полувремена.

Демировић је у 62. минуту поново донео предност домаћину, да би Асано својим другим голом два минута касније поставио коначни резултат на мечу.

Леверкузен убедљив против Дармштада

Бајер је на домаћем терену савладао ривала 5:1 чиме се задржао на првој позицији.

Домаћин је стигао до гола у 21. минуту преко Бонифејса, да би Вилхенсон у 25. донео поравнање Дармштаду.

Паласиос је донео ново вођство Бајеру у 49. минуту, да би се редом у стрелце уписивали Бонифејс у 61, Хофман у 67. и Хлозек у 83 минуту.

Хофенхајм без муке са Волфсбургом

Хофенхајм је са 3:1 био бољи од Волфсбурга чиме га је сменио на 5. месту на табели.

Гости су први стигли до гола у 36. минуту преко Томаса. Њихово славље трајало је до финиша првог полувремена када је изједначење Hофенхајму Брукс у надокнади.

У 60. минуту Бејер је преокренуо и донео предност домаћину, да би коначних 3:1 за Хофенхајм постигао Сков у 74. минуту на асистенцију Крамарића.

Штутгартова петарда Фрајбургу

Домаћин је већ у првом полувремену решио питање победника, јер је након првих 45. минута већ имао три гола заостатка.

Голове за Штутгарт постигли су Фухрих у 8. минуту, а потом Гуисрај у 17. минуту, а потом и у 19.

Фухрих је свој други и четврти гол за домаћина постигао у 62. минуту, а коначних 5:0 Елиот у 75. минуту.

Вердер у Бремену декласирао екипу Мајнца

Вердер је у трећом минуту из пенала повео преко Марвина Дукша након што је пенал скривио Ханхе-Олсен.

Други гол постигнут је у 52. минуту, а гол је постигао Јенс Стаге. Домаћин је у 82. минуту повео са 3:0 голом Битенкорта да би судбину Мајнца запечатио Њинмах у 83. минуту.

Мајнц је након три кола забележио само један бод, док је Вердер стигао до прве победе.