Роналдо донео нови тријумф Реалу

Фудбалери Реал Мадрида победили су на свом терену Спортинг са 2:1 у утакмици 13. кола шпанске Примере.

Оба гола за Реал постигао је Кристијано Роналдо, у петом и 18. минуту из једанаестерца, док је стрелац за госте из Хихона био Карлос Кармона у 35. минуту.

Спортинг је у 78. минуту могао до изједначења, али Дује Чоп није искористио пенал.

Реалу је ово шеста узастопна победа у Примери и 20 утакмица од почетка сезоне без пораза. Клуб из Мадрида је први на табели са 33 бода, односно има седам бодова више од Барселоне која има меч мање.

Спортинг је, на другој страни, на 18. месту на табели са само девет освојених бодова.

Реал у наредном колу гостује Барселони, а Спортинг дочекује Осасуну.

Фудбалери Севиље победили су на свом терену Валенсију са 2:1 у утакмици 13. кола шпанске Примере.

Севиља је после осме победе у шампионату друга на табели са 27 бодова, односно има шест бодова мање од првопласираног Реал Мадрида, а бод више од Барселоне која свој меч 13. кола игра у недељу.

Валенсија, на другој страни, не зна за победу у Примери већ пето коло заредом и налази се на 16. позицији са само 11 освојених бодова.

Севиља је повела аутоголом Езекијела Гараја у 53. минуту, Мунир ел Хадади је изјадначио 12 минута касније. Победу домаћој екипи донео је Николас Пареха у 75. минуту.

У наредном колу Севиља гостује Гранади, док Валенсија дочекује Малагу.

Раније данас, фудбалери Еспањола су на свом терену победили Леганес са 3:0. Двоструки стрелац био је Пабло Пјати, док је једном мрежу гостију затресао и Морено.