Ајнтрахт победио и Дортмунд

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта направили су изненађење победивши на свом терену Борусију Дортмунд са 2:1, у 12. колу Бундеслиге, после чега су се попели на треће место табеле.

Борусији је ово био трећи пораз у сезони и сада је на петом месту, са 21 бодом, три мање од Ајнтрахта и Бајерна, који игра касније, и девет бодова мање од лидера Лајпцига.

Ајнтрахт је повео голом Саболча Хустија у 46. минуту, а изједначио је Пјер-Емерик Обамејанг у 77. Само два минута касније, Хусти је сјајно пронашао Хариса Сеферовића, који је са ивице шеснаестерца постигао гол за нову победу Ајнтрахта, седму у сезони.

Борусија Менхенгладбах одиграла је и седму утакмицу без победе у Бундеслиги, пошто је данас код куће играла 1:1 са Хофенхајмом.

Гладбах је повео голом Махмуда Дахуда у 25. минуту, а изједначио је Надим Амири у 53. Борусија је сада 13. са 13 бодова, док је Хофенхајм пети са 22 бода.

Актуелни шампион Бајерн Минхен од 18.30 игра против Бајер Леверкузена.