Хофенхајм зауставио Бајерн, Борусија протутњала севером

Фудбалери Бајерна из Минехна и Хофенхајма играли су нерешено (1:1), док је Борусија Дортмунд на гостовању са 5:2 победила Хамбург у утакмицама десетог кола немачке Бундеслиге. Гаћиновић донео победу Ајнтрахту.

Бајерн је у Минхену надиграо Хофенхајм, који је ремијем окончао серију од пет узастопних победа, али није успео да дође до тријумфа.

Гости су повели преко Керема Демирбаја у 16. минуту, да би бод Бајерну аутоголом донео Стивен Цубер у 36. минуту.

Баварци су у другом полувремену имали неколико добрих прилика да дођу до гола, али на крају нису успели да савладају Оливера Баумана.

Бајерн после утакмице има 24 бода на лидерском месту Бундеслиге, док је Хофенхајм трећи са 20.

Реми у Минхену искористила је Борусија Дортмунд која је савладала Хамбург.

Јунак тријумфа био је Пјер-Емерик Обамејанг, који је постигао четири гола. Обамејанг је голове постизао у четвртом, 23, 27 и 48. минуту, док се Усман Дембеле једном уписао у листу стрелаца у 76. минуту.

Стрелац за последњепласирани Хамбург био је Николаи Милер у 55. и 81. минуту.

Волфсбург је окончао серију од три узастопна пораза, пошто је у гостима са 3:0 победио Фрајбург, а голове су постигли Марио Гомес у 41. и 53. минуту и Рикардо Родригес у 86. минуту из једанаестерца.

У осталим утакмицама Аугсбург је на гостовању победио Инголштат са 2:0, док је Бајер Леверкузен са 3:2 био бољи од Дармштата.

У последњем мечу дана, Ајнтрахт је на свом терену савладао екипу Келна са 1:0. Једини гол за домаће постигао је Мијат Гаћиновић у петом минуту утакмице.