Стоук савладао Свонси и наставио низ

Фудбалери Стоука надиграли су, на свом терену, Свонси са 3:1 (1:1) у последњем сусрету десетог кола Премијер лиге. Домаћину је ово трећа победа у низу.

После изједначене игре у првом полувремену домаћин је у наставку заиграо агресивније, то му се исплатило и са два гола стигао до заслужене победе. Стоук је овом победом на 12. месту са 12 бодова, колико имају и десети Борнмут и 11. Лестер. Свонси је претпоследњи са пет бодова.

Бони је довео домаћина у предност већ у трећем минуту. Само пет минута касније Свонси је изједначио преко Ратлиџа. Стоук је до предности стигао у 53. минуту, аутогол је постигао Моусон. Победу је потврдио својим другим голом Бони у 73. минуту.

Стоук у следећем колу гостује у суботу код Вест Хема, док Свонси дочекује Манчестер јунајтед.