"Десетка" Хрватске пред почетак Евра

Фудбалска репрезентација Хрватске савладала је Сан Марино са 10:0 у пријатељском мечу пред Европско првенство у Француској. Немачка савладала Мађарску са 2:0.

Сан Марино свакако није протвник против којег можете видети све мане своје екипе, али сама чињеница да су "коцкасти" постигли десет голова на мечу јасно говори да су комшије спремне за континентални шампионат.

Већ на полувремену Хрватска је имала шест голова предности, а поред хет-трика Марија Манџукића, домаћа публика могла је да ужива у головима Срне, Перишића и Пјаце.

У другом делу игре темпо (давања голова) је донекле опао, па је Сан Марино испраћен са "само" десет голова у мрежи.

Стрелци у наставку били су Ракитић, и Никола Калинић три пута.

Хрватска ће се у Француској такмичити у групи Д са Чешком, Шпанијом и Турском.

Немци без проблема са Мађарском

Фудбалска репрезентација Немачке победила је селекцију Мађарске са 2:0 у последњој припремној утакмици пред Европско првенство.

Немчака је повела у 39. минуту аутоголом Адама Ланга, док је стрелац другог поготка био Томас Милер у 63. минуту.

Светски прваци су овом победом мало поправили утисак после пораза од Словачке са 1:3 прошлог викенда.

Немачка ће на Европском првенству у Француској играти у Групи Ц са Ирском, Пољском и Украјином, док је Мађарска у Групи Ф са селекцијама Аустрије, Исланда и Португала.