Вест Хем удаљио Јунајтед од Лиге шампиона

Фудбалери Вест Хема савладали су на свом стадиону Манчестер јунајтед са 3:2 (1:0) у заосталој утакмици 35. кола Премијер лиге. Победом Вест Хем се домогао места које води у квалификације за Лигу Европа, поразом Манчестер јунајтед је пропустио прилику да претекне Сити у борби за Лигу шампиона.

Фантастична утакмица на Аптон парку, уједно и последња на овом стадиону, који ће бити замењен за модернији Олимпијски стадион. Велики улог, беспоштедна борба, два преокрета. На крају заслужена победа изабраника Славена Билића.

Домаћин је до предности дошао у 10. минуту, а стрелац је био Диафра Сако који је искористио убачену лопту Мануела Ланзинија с левог бока. До полувремена Вест Хем је имао неколико добрих прилика да удвостручи предност, али је Давид де Хеа сачувао своју мрежу.

Манчестер је после само шест минута игре у другом полувремену стигао до изједначења. Антоан Марсијал је после додавања Хуана Мате с десне стране остао сам на петерцу и лаганим ударцем савладао Дерена Рендолфа.

Марсијал је у 72. минуту довео Манчестер до предности, али екипа Луја ван Гала није издржала до краја сусрета, па је свечано славље "чекићара" на Аптон парку било увеличано преокретом.
Изједначење Вест Хему је у 76. минуту донео Михаил Антонио, а само четири минта касније је Винстон Рид поставио коначних 3:2.

Вечерашња утакмица између Вест Хема и Манчестера почела је са 45 минута кашњења, јер је нешто раније данас нападнут аутобус с фудбалерима Јунајтеда.

Вест Хем коло пре краја шампионата заузима шесто место са 62 бода, једним мање од петопласираног Манчестер јунајтеда. Тим Славена Бића ће за викенд гостовати Стоуку, док ће Манчестер дочекати Борнмут.