Ајакс помогао ПСВ-у да одбрани титулу

Фудбалери ПСВ Ајндховена одбранили су титулу у првенству Холандије, пошто су у гостима победили Цволе са 3:1. Ајакс, потпуно неочекивано, одиграо нерешено 1:1 са Де Графшапом, чиме је допустио ривалу да освоји шампионску титулу.

ПСВ је тако освојио 23. титулу у Ередивизији, а другу узастопну предвођену тренером Филипом Кокуом.

Ајакс и ПСВ су уочи утакмица 34. кола имали по 81 бод, али је екипа из Амстердама имала бољу гол разлику. Екипа Франка де Бура би освојила 34. титулу првака Холандије да је на гостовању против Де Грапшапа освојила три бода.

Ајакс је био на добром путу да освојио титулу, пошто су до предности стигли у 16. минуту голом Амина Јунеса, али је Де Графшап стигао до изједначења у 55. поготком Брајана Сметса.

ПСВ је на гостовању против Цволеа повео у 34. минуту голом Јиргена Локадије, да би Лук де Јонг уочи полувремена повисио на 2:0.

Цволе је смањио заостатак у 66. минуту преко Уасима Буја, али је све недоумице око победника утакмице отклонио Де Јонг својим другим поготком у 67.

"Ајакс је освојио 82 бода и то је обично довољно за титулу, али ми смо освојили 84", рекао је Де Јонг за радио НОС после утакмице.

Треће место у Ередивизији заузео је Фејенорд са 19 бодова заостатка за Ајаксом. Они су данас на свом терену са 1:0 победили НЕЦ.

Четвртопласирани АЗ Алкмар је на гостовању с 3:1 победио Утрехт, а трећи погодак за АЗ постигао Винсент Јансен, па је тако сезону завршио као најбољи стрелац лиге с 27 голова, једним више од Де Јонга.

"Баш ме брига... Желео сам да будем шампион", рекао је Де Јонг.

Из прве лиге Холандије ове сезоне испао је Камбур, док ће Де Графшап и Виљем такмичити у доигравању за опстанак.