Партизан савладао Вождовац и "прескочио" Чукарички

Фудбалери Партизана попели су се на друго место на табели Супер лиге, савладавши Вождовац са 2:1. Чукарички убедљиво поражен од нишког Радничког - 1:5. Фудбалери Војводине на стадиону Рајко Митић савладали Црвену звезду са 3:1.

Фудбалери Партизана победили су на свом терену Вождовац са 2:1, у утакмици 35. кола Супер лиге Србије и преузели друго место од Чукаричког, који је изгубио у Београду од Радничког из Ниша са 1:5.

На стадиону у Хумској у првом полувремену екипе су играле слабије и направиле само једну прилику. То је успело Партизану у 22. минуту када је Саша Лукић главом послао лопту поред гола.

Партизан је на почетку другог полувремена повео голом Марка Голубовића у 46. минуту. Александар Субић је после продора додао до Валерија Божинова, који на петерцу није добро захватио лопту, али је успео да је гурне до Голубовића за вођство црно-белих.

Вождовац је после тога покушавао преко контранапада али није направио озбиљнију шансу.

Други гол за Партизан постигао је Немања Михајловић у 81. минуту после доброг соло продора, а три минута касније коначан резултат поставио је Милош Михајлов после корнера и лоше интервенције играча Партизана.

Поједини навијачи Партизана са јужне трибине су пред полувреме бацили своје патике на атлетску стазу и скандирали: "Патике за Вазуру", алудирајући на недавни напад на генералног директора клуба Милоша Вазуру. Они су се током паузе вратили на стазу и покупили патике.

Партизан је везао другу победу и други је на табели плеј-офа са 37 бодова, а Вождовац је осми са 21 бодом.

Фудбалери Радничког из Ниша победили су у Београду Чукарички са 5:1 и нанели му други узастопни пораз.

Раднички је повео у петом минуту голом Немање Лакић-Пешића, после слободног ударца Петра Ђуричковића а водјство је дуплирао Саша Марјановић у 33. минуту из слободног ударца. После тога два поготка постигао је Марко Мркић у 34. и 36. минуту. Марјановић је постигао свој други гол у 47, а једини гол за домаће постигао је Саша Јовановић у 59. минуту.

Чукарички је сада пао на треће место на табели са 36 бодова и има бод мање од Партизана, а Раднички је пети са 32 бода.

Фудбалери Борца победили су на свом терену Радник из Сурдулице са 3:1 и остварили другу узастопну победу.

Домаћи су повели у 21. минуту голом Срдјана Вујаклије после асистенције Мустафе Бангура, а други гол постигао је Милорад Балабановић у 45, на додавање Марија Маслаћа.

Други гол на утакмици Вујаклија је постигао у 65. минуту после грешке једног противничког играча, а коначан резултат поставио је Јован Јовановић у 84. на додавање Милоша Делетића.

Борац је шести на табели са 29 бодова а Радник на седмом месту има четири мање.

Раније данас Војводина је у Београду победила Црвену звезду са 3:1 и остварила другу узастопну победу којом је остала у трци за пласманом у Лигу Европа.

Резултати:

Плеј-оф, субота:

Црвена звезда - Војводина 1:3
Борац - Радник 3:1
Чукарички - Раднички Ниш 1:5
Партизан - Вождовац 2:1

Табела: Црвена звезда 45, Партизан 37, Чукарички 36, Војводина 33, Раднички 32, Борац 29, Радник 25, Вождовац 21.

Плеј-аут, субота:

Јагодина - Рад 1:1
Јавор - Металац 1:1

ОФК Београд - Спартак (17.00)
Младост - Нови Пазар (19.00)

Табела: Нови Пазар 25, Јавор 25, Металац 24, Спартак 23, Младост 22, Рад 22, ОФК Београд 15, Јагодина 14.

Овако је протекла суперлигашка субота:

20.54 - Крај, Партизан - Вождовац 2:1.

Резултати осталих мечева Супер лиге:

20.42 - ГОООЛ! Вождовац смањује резултат на 2:1! Стрелац је Михајлов.

20.40 - ГОООЛ! Партизан води са 2:0 од 81. минута, стрелац је резервиста Михајловић.

20.07 - ГОООЛ! Партизан води са 1:0 од почетка другог дела, стрелац је Голубовић.

20.04 - Настављени су мечеви Супер лиге.

19.49 - Полувреме у Хумској, Партизан - Вождовац 0:0.

Резултати осталих мечева Супер лиге (полувреме):

Борац - Радник 2:0
Чукарички - Раднички Ниш 0:4

19.02 - Са малим закашњењем почео меч између Партизана и Вождовца.

19.00 - Почели мечеви Супер лиге.

18.53 - Крај, Црвена звезда - Војводина 1:3.

18.28 - ГОООЛ! Војводина води са 3:1, голом Палочевића у 69. минуту утакмице.

18.17 - ГОООЛ! Војводина води са 2:1. Стрелац је Трујић у 57. минуту.

18.05 - Почело је друго полувреме на стадиону Рајко Митић.

17.48 - Полувреме. Црвена звезда - Војводина 1:1.

17.46 - ГОООЛ! Звезда стиже до изједначења против Војводине - 1:1. Стрелац је Грујић и 45. минуту.

17.21 - ГОООЛ! Војводина води са 1:0. Стрелац је Никола Трујић у 20. минуту.

17.01 - Почео је меч између Црвене звезде и Војводине...