Радост црвеног дела Ливерпула, победа Јунајтеда

Ливерпул са четири гола испратио комшије са Мерсисајд дербија. Јунајтед на свом терену славио против Кристал Паласа, као и Вест Хем против Вотфорда.

Фудбалери Ливерпула победили су у градском дербију Евертон са 4:0 у 34. колу Премијер лиге и тако сачували наду да ће изборити пласман у европска такмичења наредне сезоне.

Тријумфе вечерас остварили су и Манчестер јунајтед и Вест Хем, тако да се ситуација при вху табеле није променила.

Јунајтед је победио Кристал Палас са 2:0 и сада има 59 бодова на петом месту, последњем које води у европска такмичења.

Вест Хем је победио Вотфорд са 3:1 и сада је шести са 56 бодова, док Ливерпул има 54 на седмом месту.

Ово је Евертону била шеста првенствена утакмица без победе и сада је на 11. месту са 41 бодом.

Ливерпул је дао по два гола у сваком полувремену, а Евертон је меч завршио са десеторицом, пошто је Рамиро Мори добио директан црвени картон због прегрубог старта.

Стрелци за "црвене" били су Дивок Ориги у 43. минуту, Мамаду Сако у надокнади времена првог полувремена, затим Данијел Стариџ у 61. и Филип Кутињо у 76. минуту.