Тријумф Роме у режији "Принца Рима", Јувентус граби ка титули

Франческо Тоти са два гола донео преокрет Роми и победу против Торина. Јувентус са 3:0 савладао Лацио и приближио се освајању новог Скудета. Интер поражен у Ђенови.

Легендарни фудбалер Роме Франческо Тоти донео је победу свом тиму над Торином од 3:2, пошто је ушао у игру у финишу меча и постигао два гола.

Торино је водио 2:1 све до завршнице, а онда је у 86. минуту у игру ушла икона клуба. Тоти је прво у 87. минуту искористио сјајну асистенцију Константиноса Маноласа, који му је након слободног ударца спустио лопту, а капитен екипе је био сигуран.

Само минут касније, Никола Максимовић играо је руком у свом шеснаестерцу, а Тоти је искористио пенал за тријумф.

Овај 39-годишњи играч поново је спасао пораза једини тим за који је играо у каријери, пошто је у прошлом колу против Аталанте поново у финишу ушао у игру и донео Роми изједначење.

"Вучица" је овим тријумфом повећала предност на трећем месту табеле, које води у квалификације за Лигу шампиона, пошто су први пратиоци Интер и Фиорентина поражени.

Интер је изгубио од Ђенове у гостима 1:0, док је Фиорентина поражена 2:1 од Удинезеа.
Рома има 68 бодова, Интер 61, а Фиорентина 59.

Првопласирани Јувентус био је сигуран на свом терену у победи против Лација 3:0 и тако сачувао девет бодова предности у односу на другопласирани Наполи, који је у уторак победио Болоњу 6:0.

Палермо је одиграо 2:2 са Аталантом и тако је остао на претпоследњем месту табеле, са два бода мање од Карпија, прве екипе ван опасне зоне.

У осталим вечерашњим мечевима, Сасуоло и Сампдорија одиграли су 0:0, Кјево је победио Фрозиноне 5:1, а Емполи је савладао Верону 1:0.