Барса се играла са Депортивом, Атлетико прати у стопу

Фудбалери Барселоне прекинули су серију пораза у Примери тако што су у гостима декласирали Депортиво из Коруње са 8:0 у 34. колу такмичења, чиме је изједначила свој рекорд лиге. Торес донео победу "јорганџијама" у Билбау. Реал савладао екипу Виљареала са 3:0 и остао у трци за шампионском титулом.

Луис Суарез постигао је четири гола за Барселону, а стрелци су били и Иван Ракитић, Лионел Меси, Марк Батра и Нејмар.

Победа од 8:0 је највећа победа у гостима у првенству Шпаније, и сваки пут је то била победа Барселоне: против Лас Палмаса 1959, Алмерије 2010. и Кордобе 2015. године.

Барселона је овим тријумфом задржала прво место на табели, а ово јој је била прва победа после четири утакмице без тријумфа - једног ремија и три узастопна пораза.

Суарез сада има учинак од 30 голова у сезони, један мање од Кристијана Роналда.

Атлетико Мадрид изједначио са Барселоном по броју бодова победом у гостима против Атлетик Билбаа. Стрелац јединог гола на мечу био је Фернандо Торес у 38. минуту сусрета.

И фудбалери Реала забележили су нову победу, савладавши на свом терену Виљареал са 3:0, головима Бенземе у првом и Лукаса и Модрића у другом полувремену.

Реал сада има бод мање од водећег двојца и још увек је у трци за шампионском титулом.