Ренџерс – Селтик, спектакуларно као и увек!

То је утакмица која значи толико пуно, толико великом броју људи. То је Олд Фирм, један од, ако не и највећи фудбалски дерби на свету, који се подудара и који подражава све политичке, верске, културне, социјалне и све друге поделе у Шкотској, Великој Британији, Уједињеном Краљевству... У полуфиналу Купа, још формално друголигаш Ренџерс је у сјајном мечу савладао Селтик.

Хемпден Парк је видео прави спектакл у полуфиналу шкотског Купа, у којем је Ренџерс савладао Селтик после извођења једанаестераца. Након 120 минута игре било је 2:2.

Некадашњи нападач Селтика Кени Милер донео је предност тиму са Ајброкса у 16. минуту првог полувремена - првог полувремена у којем је шампион Чемпионшипа апсолутно доминирао (посед лопте преко 60 одсто).

Данац Ерик Свијаченко, придошлица из Митјиланда, који је ушао накнадно у игру, донео је изједнањене екипи коју води Норвежанин Рони Дејла. Све је поништио Бери Мекеј сјајним ударцем у шестом минуту продужетка, али је Селтик и на то имао одговор, у виду гола младог Аустралијанца Тома Рогића десет минута пре драме у пенал серији.

Управо је Рогић био седми извођач свог тима, када је лопту послао далеко преко гола и тако љутим ривалима уручио пролазак у финале и прилику да се боре за вредан трофеј.

Финале шкотског Купа игра се 21. маја, а осим Ренџерса његов део биће Хибернијан.