Без победника у дербију Рура, Леверкузен хита ка Лиги шампиона

Фудбалери Шалкеа и Борусије Дортмунд одиграли су нерешено (2:2) у првој недељној утакмици 29. кола немачке Бундеслиге.

Борусија је на гостовању у Гелзенкирхену два пута имала предност, али је домаћин оба пута веома брзо успевао да изједначи, а на крају и освоји бод.

"Милионери" су повели голом Шинђија Кагаве у 49. минуту, али је Шалке преко Лероја Санеа у 51. стигао до изједначења.

Није Борусији много било потребно да поново дође до предности, пошто је у 56. минуту Матијас Гинтер затресао мрежу домаћина.

Дефанзивац Борусије Сократис Папастатопулос је у 65. минуту оборио противничког играча у свом казненом простору, па је Шалке голом Класа-Јана Хунтелара у 66. стигао до изједначења и поставио коначан резултат великог дербија Рура.

Борусија се овим ремијем удаљила из шампионске трке, пошто пет кола пре краја заузима друго место са 68 бодова, седам мање од лидера Бајерн Минхена.

Фудбалери Бајера из Леверкузена победили су у гостима Келн са 2:0 и тако избили на четврто место, које води у квалификације за Лигу шампиона.

Четврти узастопни тријумф Леверкузену донели су голови Јулијана Бранта у 39. и Хавијера Ернандеса у 44. минуту.

Бајер сада има 48 бодова, један мање од Херте, која је у петак играла нерешено са Хановером. Борусија Менхенгладбах, Мајнц и Шалке имају по 45 бодова. Келн је 11. са 34 бода.