Војводина прекинула Звездину серију

Фудбалери Војводине и Црвене звезде одиграли су дерби 28. кола Супер лиге у Новом Саду - без голова.

Фудбалери Црвене звезде прекинули су серију победа у првенству, пошто су у Новом Саду одиграли 0:0 са Војводином у 28. колу Супер лиге Србије.

Звезда је тако остала на 24 узастопне победе, што је рекорд у Србији. Београдски црвено-бели су и даље први, са 78 бодова, 30 више од другопласираног Партизана.

Војводина је и даље без победе у такмичарским мечевима у 2016. години, а сада је на седмом месту са 40 бодова, пет више од Радника на осмом месту, последњем које води у плеј-оф.

Војводина и Звезда биле су јако борбене у првом полувремену утакмице игране пред распродатим "Карађорђем", али се борба водила углавном на средини терена.

Црвено-беле екипе имале су своје најбоље шансе у другом полувремену, али их нису искористиле. Војводина је тражила пенал у 54. минуту, када је лопта погодила у руку Александра Луковића, али судија Данило Грујић се није огласио.

Чукарички је избио на треће место победом у Јагодини. "Брђани" су повели голом Ђорђа Ђурића у 24. минуту меча, а изједначио је Мирослав Лечић из пенала у надокнади времена првог полувремена.

Црно-бели са Бановог Брда до победе су дошли за седам минута, головима Немање Радоњића у 71. и Андрије Павловића у 78. минуту.

Чукарички сада има бод мање од Партизана, који је раније данас после преокрета победио Радник са 3:2. Јагодина је последња са 22 бода, једним мање од Спартака и Рада.