Челси "искалио бес" над немоћном Астон Вилом, два гола Митровића

Фудбалери Челсија савладали су у гостима екипу Астон Виле са 4:0 (2:0) у 32. колу енглеске Премијер лиге. Митровић постигао два поготка у поразу Њукасла. Убедљиви тријумфи Арсенала и Ситија.

Голове за Челси постигли су Лофтус Чик у 26. и Пато у судијској надокнади првог полувремена, док је два гола постигао Педро у 46. и 59. минуту сусрета.

Челси је од старта кренуо силовито и од 26. минута дошао у предност, а први гол у Премијер лиги постигао је млади Рубен Лофтус Чик. Пред крај првог полувремена "Плавци" су дуплирали предност из пенала, а прецизан је био Пато, на свом дебију.

Само што је друго полувреме почело, "Плавци" су већ водили са 3:0, а после сјајне акције гол је постигао Педро, који је у 59. још једном био прецизан за коначан резултат на мечу.

Српски репрезентативац Бранислав Ивановић одиграо је свих 90 минута, док Немања Матић није добио прилику.

Овом победом Челси је преузео девето место на табели са 44 бода, колико има и Ливерпул, али у слабију гол разлику, док је Астон Вила убедљиво последња на табели са 16 освојених бодова.

Фудбалери Њукасла изгубили су у гостима од Норича са 3:2 и тако отежали себи борбу за опстанак у Премијер лиги.

Норич је повео преко Тима Клосеа, али је Александар Митровић изједначио. Нову предност домаћину донео је Ђумерси Мбокани, али је српски нападач постигао гол из пенала четири минута пре краја регуларног дела и поново изједначио.

Ипак, победу Норичу у трећем минуту надокнаде донео је Мартин Олсон.

Њукасл је остао претпоследњи са 25 бодова, шест мање од Норича, који је на 17. месту које обезбеђује опстанак.

Арсенал и Манчестер сити остали су у игри за титулу, пошто су забележили победе.

Арсенал је са 4:0 победио Вотфорд на свом стадиону, док је Сити истим резултатом у гостима био бољи од Борнмута.

Арсенал је трећи са 58 бодова, Сити има четири мање, док водећи Лестер има 66, а другопалсирани Тотенхем 61.

Сандерленд и ВБА играли су без голова, Стоук и Свонси играли су нерешено 2:2, а истим резултатом завршен је и дуел Вест Хема и Кристал Паласа.