Партизан "окренуо" Радник, дерби у Новом Саду без голова

Фудбалери Партизана након преокрета у другом полувремену победили храбру екипу Радника из Сурдулице - 3:2. Дерби кола одигран у Новом Саду, где су Војводина и Црвена звезда одиграли без голова.

Фудбалери Партизaна победили су на свом терену Радник из Сурдулице са 3:2, у 28. колу Супер лиге Србије, иако су на полувремену губили са 2:0.

Голове за Партизан постигли су Душан Влаховић у 54. и Саша Илић у 65. и 70. минуту, док су стрелци за Радник били Самјуел Овусу у 20. и Милош Делетић у 34. минуту.

Партизан је у првом полувремену имао теренску иницијативу, док су гости из Сурдулице чекали своје прилике из контранапада и дочекали их.

Прву опасну контру Радник је извео у 15. минуту када је Закариа Сурака изашао сам испред Бојана Шаранова, али ту добру прилику није искористио.

Само пет минута касније, у јеку напада црно-белих, "севнуо" је још један контранапад Радника. Шаранов је спречио Делетића да погоди гол, али не и Самјуела Овусуа.

Већ у наредном минуту Партизан је могао да дође до изједначења, али је ударац Немање Михајловића зауставио голман гостију Боривоје Ристић. Он је био на висини задатка и у 30. минуту када је Марко Јевтовић шутирао са 30 метара.

Радник се спасавао и након шутева Миладина Стевановића и Саше Илића, а потом су гости из Сурдулице одиграли још један одличан контранапад, који је прецизним ударцем са око 18 метара завршио Делетић за великих 0:2.

Изабраници Ивана Томића су на одмор испраћени звуждуцима, док су присталице Радника вођство своје екипе прославиле уз трубаче на северној трибини стадиона у Хумској.
У 51. минуту Михајловић је центрирао, а Влаховић главом погодио пречку, што је био наговештај потпуног преокрета.

Само три минута касније, поново су у главним улогама били Михајловић и Влаховић. Михајловић је лепо центриао и на другој стативи пронашао Влаховића који је овог пута главом погодио мрежу.

У наредних неколико минута црно-бели су могли и да поравнају резултат, али је Михајловић погодио стативу, а ударац Саше Илића је одбранио голман Радника.

У 65. минуту Иван Бандаловски је одиграо повратну лопту у средину, а Илић шутирао из прве и погодио за 2:2. Пет минута касније капитен Партизана је погодио још једном на асистенцију Михајловића и тако донео предност својој екипи.

Црно-бели су до краја утакмице нападали, али резултат се није мењао.

Партизан је после овог кола други на табели са 48 бодова, док је Радник осми са 37 бодова.

У наредном колу Партизан гостује Јавору, а Радник дочекује Јагодину.

Металац је у Горњем Милановцу изненадио чачански Борац и победио са 2:0, головима Валберта Каиседа у 14. и Милана Стојановића у 45. минуту. Борац је пао на пето место са 44 бода, док је Металац сада 11. са 31.

У малом градском дербију, Рад и ОФК Београд играли су на Бањици нерешено 1:1. Рад је водио голом Стевана Батеса у 27. минуту, а у 61. је изједначио Владимир Јововић. ОФК је 13. на табели са 27 бодова, четири више од Рада, који је позицију испод.

Нови Пазар је на свом стадиону играо 1:1 са Вождовцем. Домаћин је повео преко Дина Шарца у 70. минуту, а у 82. је изједначио Ненад Маринковић. Вождовац је шести у Супер лиги са 40 бодова, док је Пазар 12. са 28.

Фудбалери Младости и Јавора из Ивањице одиграли су у петак нерешено - 1:1 у Лучанима, у првој утакмици 28. кола.

Овако је протекла суперлигашка субота:

19.55 - Завршен је меч и у Јагодини, Чукарички је славио са 3:1.

19.54 - Завршено у Новом Саду, Војводина - Црвена звзеда 0:0.

19.05 - Настављени мечеви у Новом Саду и Јагодини.

18.50 - Полувреме и у Јагодини, Јагодина - Чукарички 1:1.

18.49 - Полувреме у Новом Саду, Војводина - Црвена звезда 0:0.

18.00 - Почео је меч у Новом Саду између Војводине и Црвене звезде.

ВОЈВОДИНА: Кордић - Милетић, Панков, Росић, Настић - Секулић, Максимовић - Малбашић, Мелег, Бабић - Трујић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман - Петковић, Луковић, Едсон, Ибањез - Ле Талек, Доналд - Плавшић, Катаи, Срнић - Вијеира.

17.56 - Завршене су и остале три утакмице које су почеле у 16 часова:

Металац - Борац 2:0

Нови Пазар - Вождовац 1:1

Рад - ОФК Београд 1:1

17.55 - Крај меча на у Хумској - Партизан је победио Радник из Сурдулице са 3:2.

17.33 - ГОООЛ, потпуни преокрет - Партизан води са 3:2! Поново је стрелац био капитен Илић!

17.27 - ГОООЛ, нерешено је Хумској након гола Саше Илића у 65. минуту - 2:2!

17.15 - ГОООЛ, Партизан преко младог Влаховића смањује предност гостију - 1:2

16.50 - Полувремена на четири стадиона, а резултати су следећи:

Нови Пазар - Вождовац 0:0

Партизан - Радник 0:2

Рад - ОФК Београд 1:0

16.48 - Крај меча у Суботици, Раднички у Ниш носи три бода - 1:2.

16.37 - ГОООЛ, екипа из Сурдулице дуплира предност - 0:2! Стрелац Делетић након контре у 34. минуту, којој су предходиле две стопостотне шансе црно-белих.

16.20 - ГОООЛ, шок у Хумској - Радник води од 20. минута голом Овусуа, 0:1!