Без победника у Риму, Миха завршио на трибинама

Рома и Милан одиграли су нерешено 1:1 у дерби мечу 19. кола Серије А, а сусрет је обележило и искључење Синише Михајловића у 61. минуту утакмице.

За Михајловића је меч против Роме био бити 'ил не бити, па није чудно што је српски тренер поред терена изгледао веома нервозно.

Милан је остао непоражен на Олимпику, видећемо да ли ће то бити довољно да задржи посао, али је сигурно да му овај период у каријери нимало није лак.

Рома је повела већ у 4. минуту утакмице, када је стрелац био немачки интернационалац Редигер. Милан се није предавао, већ је у 50. минуту стигао до изједначења, голом Јураја Куцке.

Управо је Словек могао гостима да донесе сва три бода, али је у 61, минуту поромашио изгледну шансу. Михајловић се том приликом прилично потресао, шутну флашицу воде, а главни судија меча Данијеле Орсато показао му је пут ка трибинама.

Милан је, после 19 одиграних кола на шестом месту на табели Калча са 29 освојених бодова, док је Рома степеницу изнад са 34.