Лацио славио у Фиренци, првенац Милинковић-Савића

Фудбалери Лација победили су данас у гостима Фиорентину са 3:1 у утакмици 19. кола италијанске Серије, а свој први погодак у дресу римског клуба постигао је Сергеј Милинковић-Савић.

Лацио је тријумфом против Фиорентине потврдио да се налази у успону форме након серије лоших резултата у првенству Италије.

"Небескоплави" су забележили другу победу уз два ремија на последње четири утакмице, те се поново укључили у борбу за једну од позиција које води у неко европско такмичење.

Утакмица у Фиренци је у финишу донела много узбуђења, пошто су за четири минута виђена три гола.

Фиорентина је током већег дела сусрета била бољи ривал, али нису успели да дођу до победе која би их макар до сутра вратила на прво место на табели Серије А.

Лацио је до предности стигао у првом минуту судијске надокнаде времена првог полувремена ударцем Балдеа Кеите са ивице шеснаестерца.

За други гол поново се чекала судијска надокнада времена. Овај пут у другом минуту надокнаде времена стрелац је био српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић којем је то био први гол за Лацио.

Фиорентина је само минут касније узвратила, а веома ефектан гол, ударцем са око 25 метара, постигао је Факундо Ронкаља.

Ипак, домаћин није успео да стигне до изједначења, а коначан резултат поставио је Фелипе Андерсон у 95. минуту.

Фиорентина заузима треће место у Серији А са 28 бодова, док је Лацио девети са 27.