Хет-трик Месија, Барса убедљива

Новим хет-триком Лионела Месија фудбалери Барселоне вратили су се на прво место Примере, пошто су на свом терену у 19. колу првенства Шпаније победили Гранаду са 4:0.

Барселона је на утакмици пред својим навијачима у потпуности имала инцијативу, а Аргентинац је први гол на мечу постигао у осмом минуту, да би већ у 14. дуплирао предност свог тима.

Тај резултат остао је на снази до полувремена, да би Меси потом хет-трик комплетирао у 58. минуту, а коначан резултат поставио је Бразилац Нејмар у 83. на асистенцију Луиса Суареса.

Барселона после 18 одиграних утакмица на првом месту Примере са 42 бода, док је Гранада 17. са 17 бодова.

Фудбалери Севиље победили су на свом терену Атлетик Билбао са 2:0, док је Хетафе са 1:0 савладао Бетис у утакмицама 19. кола шпанске Примере.

Севиља је пред својим навијачима славила головима Кевина Гамеира у 24. и 59. минуту из једанаестерца.

Овом победом екипа из Андалузије је претекла Атлетик на табели Примере, те сада заузима шесто место са 29 бодова, док је Билбао седми са 28.

Бетис је наставио са серијом лоших резултата, те је и на четвртом узастопном мечу у свим такмичењима уписао пораз.

Хетафе је до друге узастопне победе у Примери стигао голом Алвара Васкеса у 57. минуту, па сада заузима 12. место са 23 бода, док је Бетис 14. са 20.