Бензема донео Реалу бодове

Фудбалери Реала из Мадрида победили су на домаћем терену Гранаду са 1:0 (0:0) у утакмици 4. кола шпанске Примере. Атлетико са 2:0 у гостима савладао Еибар.

Мадриђани су теже него што се очекивало дошли до трећег тријумфа у шампионату, поготком Карима Бенземе у 55. минуту.

Француски нападач је искористио одличан центаршут Иска са леве стране и главом затресао мрежу голмана Фернандеза.

Фудбалери Гранаде сигурно ће бити незадовољни суђењем после утакмице јер им је неоправдано, због офсајд позиције, поништен регуларан гол Јусуфа Ел Арабија у 20. минуту.

Поред тога гости су имали боље прилике пред голом Реала, али нису успели да их искористе и приреде изненађење.

Реал је са нова три бода бар привремено преузео прво место од Барселоне, која сутра дочекује Леванте.

Фудбалери Атлетика из Мадрида победили су у гостима екипу Еибара са 2:0 (0:0) у 4. колу шпанске Примере.

Атлетико је славио головима резервиста Анхела Кореје у 62. и Фернанда Тореса у 77. минуту, па је на тај начин дошао до деобе другог места на табели.

Да је тренер "јорганџија" Дијего Симене један од најбољих на свету показао је када у другом полувремену "осетио" и увео нападачки тандем Кореја - Торес који је решио дуел на незгодном терену у Еибару.

Тек што је после нешто више од пола сата игре ушао у игру, Кореја је на асистенцију Тореса интелигентно избацио два играћа Еибара и савладао голмана Риесга.

Аргентински фудбалер се нешто касније асистенцијом реванширао Торесу, који је пред голом Еибара рутински реаговао, као у најбољим данима.