Коначно победа Тотенхема, Лестер не посустаје

Фудбалери Тотенхема савладали су у гостима екипу Сандерленда минималним резултатом у оквиру 5. кола енглеске Премијер лиге. Лестер савладао Астон Вилу са 3:2 и задржао друго место на табели.

Лондонски тим остварио је прву победу у шампионату голом Рајана Мејсона у 82. минуту, после асистенције Ерика Ламеле.

Тотенхем је после три узастопна ремија успео да слави против екипе Дика Адвоката, која још увек није успела да забележи три бода и налази се на зачељу табеле.

Фудбалери Лестера победили су на свом терену Астон Вилу са 3:2 у утакмици петог кола Премијер лиге.

Астон Вила је боље почела меч и повела са 2:0, а стрелци су били Џек Грилш у 39. и Чарлс Гил у 63. минуту.

Домаћа екипа је, међутим, до краја утакмице успела да направи потпуни преокрет. Прво је у 72. минуту на 2:1 смањио Ричи де Лет, Џејми Варди је десет минута касније изједначио, да би победу Лестеру у 89. минуту донео Нејтан Дајер.

Лестер је, после пет одиграних кола, други на табели Премијер лиге са 11 бодова, пет мање од првопласираног Манчестер ситија.

Резултати и стрелци 5. кола Премијер лиге:

Сандерленд - Тотенхем 0:1 (Мејсон 82)

Лестер - Астон Вила 3:2 (Де Лет 72, Варди 82, Дајер 89 - Грилш 39, Гол 63)

Јуче:

Евертон - Челси 3:1 (Нејсмит 17, 22, 83 - Матић 36)

Арсенал - Стоук 2:0 (Волкот 31, Жиру 85)

Кристал Палас - Манчестер сити 0:1 (Ихеначо 90)

Норич - Борнмут 3:1 (Жером 35, Хулахан 52, Џервис 67 - Кук 81)

Вотфорд - Свонси 1:0 (Игало 59)

Вест Бромвич - Саутемптон 0:0

Манчестер јунајтед - Ливерпул 3:1 (Блинд 49, Ерера 70, Марсијал 86 - Бентеке 84)