Партизан "наоштрен" пред Букурешт, Јагодина платила цех

Партизан – Јагодина 6:0 (крај). Црно-бели забележилии другу убедљиву победу на почетку шампионата, Јагодина немоћна. Партизан без примљеног поготка у новој сезони. Вождовац однео бодове са Вождовца. Јавор бољи од Спартака, реми у Лучанима. Звезда у недељу гостује Металцу.

Фудбалери Партизана победили су на свом терену Јагодину са 6:0 у утакмици другог кола Супер лиге Србије. Голове за црно-беле постигли су Валериј Божинов у 12. и 13. минуту, Андрија Живковић у 15. и Никола Нинковић у 48 и Иван Шапоњић у 71. и 80.

Партизану је ово друга победа у шампионату Србије, те се тако налази на деоби првог места са Јавором, док је Јагодина, последња, без бодова.

Питање победника на мечу ресено је после 15 минута игре, односно у размаку од 12. до 15. минута када су Валериј Божинов два пута и Андрија Живковић затресли мрежу Ђорђа Николића.

Прво је Никола Нинковић оборен у шеснаестерцу гостију, судија Роберт Киш Чепеги је показао на пенал, а сигуран са беле тачке у 12. минуту био је Божинов.

Исти играч је само минут касније искористио добар центаршут Немање Петровића са леве стране и главом савладао голмана Јагодине.

Налет Партизана завршио је Живковић у 15. минуту. Он је лепо прошао са десне стране у средину, преварио неколико играча гостију и послао лопту иза леђа Николића.

До краја првог полувремена Партизан је могао и до убедљивије предности, пошто су добре прилике имали Саша Илић и Саша Лукић.

Јагодинци нису опасније угрозили гол шампиона Србије у првих 45 минута.

Партизан је и друго полувреме почео као прво и већ у 50. минуту стигао до новог гола. Живковић је прошао по десној страни, послао повратну лопту до Нинковића који је шутирао из прве и послао лопту под пречку Јагодинаца.

После гола, Нинковић је имао још две добре шансе, прво је шутирао мало преко гола, а потом је и лобовао голмана Јагодине, али је гол поништен због офсајда.

До новог гола чекало се до 71. минута. Шапоњић, који је у игру ушао само неколико минута раније, примио је лопту на десној страни, није био у идеалној позицији, али се ипак одлучио на шут и није погрешио пошто је на семафору писало 5:0.

Девет минута касније омладински репрезентативац Србије се поново уписао у стрелце. Никола Трујић, који је такође ушао у игру у другом полувремену је прошао по левој страни, одлично центрирао, а Шапоњић је ефектно савладао голмана Николића за убедљивих 6:0.

Утакмица на стадиону Партизана одиграна је пред око 4.000 навијача по веома топлом времену.

Фудбалери Јавора савладали су у Ивањици екипу суботичког Спартака са 2:0, док су Младост и Нови Пазар одиграли у Лучанима нерешено 1:1, у утакмицама 2. кола Супер лиге Србије.

Ивањичани у новој сезони имају максималан учинак, Спартак је претрпео први пораз, док су Лучанци и Пазарци забележили по први реми.

Борац је забележио и другу победу у првенству, овога пута савладавши Вождовац у гостима са 2:0.

Овако је протекла суперлигашка субота:

21.57 - Завршен је и последњи меч дана, Борац је у гостима савладао екипу Вождовца са 2:0.

20.55 - Завршен је меч у Београду, Партизан - Јагодина 6:0.

20.50 - Полувреме, Вождовац - Борац 0:1.

20.42 - ГОЛ! Одличан контранапад црно-белих, Трујић је асистент, стрелац поново Иван Шапоњић, овога пута у 80. минуту.

20.34 - ГОЛ! Иван Шапоњић постиже и пети гол за Партизан, који води против Јагодине са 5:0.

20.13 - ГОЛ! Партизан у 50. минуту стиже до четвртог поготка, стрелац је Никола Нинковић.

20.08 - Почело друго полувреме у Београду, а Борац против Вождовца води са 1:0.

20.00 - Почео и меч између Вождовца и чачанског Борца.

19.58 - Завршени су први мечеви данашњег програма. Јвор је у Ивањици савладао екипу Спартака са 2:0, док су Младост и Нови Пазар у Лучанима одиграли нерешено - 1:1.

19.51 - Полувреме, Партизан - Јагодина 3:0.

19.18 - ГОЛ! Партизан је већ у 15. минуту решио питање победника, стрелац трећег гола за црно-беле је Андрија живковић.

19.16 - ГОЛ! Партизан води са 2:0, стрелац је Божинов, само минут после првог гола.

19.15 - ГОЛ! Партизан од 12. минута води са 1:0, стрелац је Валери Божинов са беле тачке.

19.02 - У Београду почео сусрет између Партизана и Јагодине.

18.50 - Полувремена: Јавор - Спартак 2:0, Младост - Нови Пазар 1:1.

18.00 - Почела прва два сусрета данашњег програма, Јавор дочекује Спартак из Суботице, док Нови Пазар гостује екипи Младости.

Распоред другог кола Суперлиге:

Петак: Раднички Ниш - ОФК Београд 1:0

Јавор - Спартак 2:0 (Дражић 16, Доцић 22. пенал)

Младост Лучани - Нови Пазар 1:1 (Јовановић 41 - Павловић 18)

Партизан - Јагодина 6:0 (Божинов12п, 13, Живковић 15, Нинковић 50, Шапоњић 71, 80)

Вождовац - Борац 0:2 (Живковић 8п, Вујаклија 78)

Недеља: Радник - Војводина (18.00), Металац - Црвена звезда (19.00), Чукарички - Рад (20.00)