Стеауа кроз "иглене уши" на двомеч с Партизаном

Фудбалери Стеауе пласирали су се у 3. коло квалификација за Лигу шампиона иако су на домаћем терену, у реванш утакмици 2. кола, изгубили од екипе словачког Тренчина са 3:2. Први меч у гостима Стеауа је добила резултатом 2:0. Рутинске успехе остварили су Селтик и загребачки Динамо.

На стадиону у Букурешту на помолу је било велико изненађење пошто је словачки тим на полувремену водио са 2:0 головима Бразилца Мораеша у 13. и Бера у 21. минуту.

Румунски првак успео је да изједначи резултат у наставку преко Мунируа у 57. и Тадеа у 60. минуту из пенала, посао му је олакшан када је српски дефанзивац Милан Рундић морао ван терена због два жута картона, међутим, Мораеш је још једном затрешао мрежу у 84. минуту и потом је у завршници виђена драматична борба.

Словаци су са десеторицом свим силама настојали да дођу до још једног поготка који би их одвео у наредну рунду, међутим, голман домаћих Којочару успео је да сачува мрежу, па је Тренчин постигао заслужену, али "Пирову победу".

Прва утакмица 3. кола квалификација за Лигу шампиона између Стеауе и Партизана игра се 28. или 29. јула у Букурешту, а реванш је седам дана касније у Београду.

Селтик је и у гостима победио исландски Стјарнан (4:1), након првог меча у Глазгову (2:0), а загребачки Динамо искупио се за изненађујући реми у Загребу против луксембуршке Фоле Еш (1:1) и сигурно славио у гостима (3:0).

Црногорски Рудар из Пљеваља није искористио повољан резултат из првог меча против азербејџанског Карабаха (0:0), поражен је на домаћем терену (1:0) и елиминисан из даљих квалификација.

Резултати:

Астана (Казахстан) - Марибор (Словенија) 3:1, први меч 0:1, даље иде Астана
Фола Еш (Луксембург) - Динамо Загреб (Хрватска) 0:3, први меч 1:1, даље иде Динамо
Стеауа (Румунија) - Тренчин (Словачка) 2:3, први меч 2:0, даље иде Стеауа
Видеотон (Мађарска) - ТНС (Велс) 1:1 после продужетака, први меч 1:0, даље иде Видеотон
Дандалк (Ирска) - БАТЕ Борисов Белорусија) 0:0, први меч 1:2, даље иде БАТЕ Борисов
Рудар Пљевља (Црна Гора) - Карабах (Азербејџан) 0:1, први меч 0:0, даље иде Карабах
Лех (Пољска) - Сарајево (БиХ) 1:0, први меч 2:0, даље иде Лех
Стјарнан (Исланд) - Селтик (Шкотска) 1:4, први меч 0:2, даље иде Селтик

Одиграно у уторак:
Дила Гори (Грузија) - Партизан (Србија) 0:2, први меч 0:1, даље иде Партизан
Милсами (Молдавија) - Лудогорец (Бугарска) 2:1, први меч 1:0, даље иде Милсами
Хелсинки (Финска) - Вентспилс (Летонија) 1:0, први меч 3:1, даље иде Хелсинки
Макаби Тел Авив (Израел) - Хибернијанс (Малта) 5:1, први меч 1:2, даље иде Макаби
Вардар (Македонија) - АПОЕЛ (Кипар) 1:1, први меч 0:0, даље иде АПОЕЛ
Линколн (Гибралтар) - Митјиланд (Данска) 0:2, први меч 0:1, даље иде Митјиланд
Жалгирис (Литванија) - Малме (Шведска) 0:1, први меч 0:0, даље иде Малме
Крусадирс (С.Ирска) - Скендербег (Албанија) 3:2, први меч 1:4, даље иде Скендербег

Парови 3. кола квалификација за Лигу шампиона:

Шампионска стаза: Лех - Базел, Милсами - Скендербег, Хелсинки - Астана, Селтик - Карабах, Стеауа - Партизан, Митјиланд - АПОЕЛ, Макаби Тел Авив - Викторија Плзењ, Динамо Загреб - Молде, Видеотон - БАТЕ Борисов и Салцбург - Малме.

Лигашка стаза: Панатинаикос - Бриж, Јанг Бојс - Монако, ЦСКА Москва - Спарта Праг, Рапид Беч - Ајакс и Фенербахче - Шахтјор Доњецк.

Прве утакмице играју се 28. и 29. јула, а реванши 4. и 5. августа.