Хет-трик, гол са центра... Американке су шампионке света

Женска репрезентација САД освојила је светску титулу, пошто је у финалу била боља од Јапана 5:2. Хет-трик је постигла Карли Лојд, уједно и играчица турнира, а један од та три гола је био са центра игралишта!

Женска фудбалска репрезентација САД освојила је титулу првака света, пошто је рано јутрос по средњоевропском времену у финалу у Ванкуверу победила Јапан са 5:2.

Јунакиња финала била је Карли Лојд, која је постигла три гола, и то у првих 16 минута меча: у трећем, петом и 16. минуту. Преостала два гола за селекцију САД постигле су Лорен Холидеј и Тобин Хит у 14, односно 54. минуту.

Гол за Јапан постигла је Јуки Огиму у 27. минуту, док је други погодак био дело Американке Џули Џонсон која је у 52. минуту послала лопту у своју мрежу.

Американке су се тако освојиле прву титулу првака света после 16 година, док Јапанке нису успеле да одбране титулу освојену на прошлом шампионату света.

Карли Лојд добила је Златну лопту, за најбољу играчицу турнира.