Варгас одвео Чиле у финале Копа Америка

Фудбалери Чилеа први су финалисти Копа Америка 2015, пошто су у Сантијагу савладали Перу са 2:1. Едуардо Варгас јунак и двоструки стрелац.

Домаћин јужноамеричког првенства је до финала стигао победивши екупу Перуа са 2:1, играјући већи део утакмице са играчем више.

Наиме, судија Аргона је, чини се престрого, у 20. минуту показао директан црвени Перуанцу Забрану.

Чиле је то искористио и уз пуно среће дошао у вођство голом спретног Варгаса три минута пре одласка на одмор.

Ипак, Перу се није предавао и изједначио је резултат у 60. минуту, просто натеравши Медела да постигне аутогол.

Ипак, јунак меча Едуардо Варгас је само четири минута касније послао прави пројектил у горњи леви угао гола Перуа, а свој тим у финале Копа Америка.

У другом полуфиналу ноћас играју Парагавај и Аргентина.