Звезди само бод у Лучанима, голеада на "Чика Дачи"

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено у Лучанима против Младости - 1:1. Шампион је рано дошао до вођства (Печник 16. мин), али је примио гол у самом финишу меча. Војводина славила у Крагујевцу након голеаде - 3:4. Победе Вождовца, Чукаричког и Напретка. Партизан победио Борац у Хумској са 5:1.

Фудбалери Младости и Црвене звезде одиграли су нерешено 1:1 (0:1) у утакмици 15. кола Суперлиге Србије.

Актуелни шампион Србије повео је голом Словенца Нејца Печника у 16. минуту, али је реми домаћем тиму донео резервиста Саша Јовановић у финишу меча.

Изабраници тренера Ненада Лалатовића су током већег дела меча контролисали игру на блатњавом терену, могли су раније да реше меч да су презицнији били Дарко Лазовић и Ненад Гаврић, док је Никола Мијаиловић у 50. минуту погодио стативу.

Младост је у 89. минуту казнила Звездине промашаје голом Јовановића из контранапада.

Најзанимљиви меч одигран је у Крагујевцу између Радничког и Војводине, где су гости славили уз "ватромет" голова.

Новосадски тим је после првог полувремена имао два гола предности (3:1), али је у наставку Раднички за само два минута изједначио. Иако је остала са играчем мање Војводина је победила голом везисте Мирка Иванића, који је обележио меч са три поготка, од којих је један био у сопствену мрежу.

Чукарички је у последњих десет минута успео да савлада суботички Спартак са 2:0, док је Вождовац после преокрета био бољи од нишког Радничког, као и Напредак у гостима над Радом.

Нерешено је било у мечевима ОФК Београд - Јагодина и Доњи Срем - Нови Пазар.

Јесењи део првенства званично се затвара у среду, када ће се у одложеном мечу састати Вождовац и Нови Пазар, док други део сезоне почиње 21. фебруара 2015. године.

Резултати и стрелци 15. кола:

Вождовац - Раднички Ниш 2:1 (Николић 70. - Марјановић 25)
Рад - Напредак 0:1 (Н'Даје 44)
Младост - Црвена звезда 1:1 (Јовановић 89. - Печник 16)
ОФК Београд - Јагодина 1:1 (Гајић 35. - Шушњар 84)
Доњи Срем - Нови Пазар 0:0
Чукарички - Спартак 2:0 (Тодоровић 84, Стојиљковић 89)
Раднички Крагујевац - Војводина 3:4 (Арсић 41, Иванић аутогол 54, Тиодоровић 56. - Гаћиновић 7, 39, Иванић 45, 81)
Партизан - Борац 5:1

Табела: Партизан 38 бодова, Црвена звезда 32, Војводина 29, Чукарички 28, Нови Пазар и ОФК Београд по 22, итд.

Овако је протекло последње кола Суперлиге:

16.55Крај меча, Партизан - Борац 5:1.

16.54 - У последњим моментима меча Шкулетић постиже свој други, а Партизанов пети гол.

16.45 - Нови гол за црно-беле постиже Саша Илић у 87. минуту - 4:1.

16.30 - Два гола у два минута у мрежи гостију - прво је Шкулетић, а потом и Андрија Живковић био сигуран реализатор из изгледне позиције - 3:1 воде црно-бели.

15.50 - Полувреме на последњем мечу јесењег дела првенства, Партизан - Борац 1:1.

15.45 - Изједначење на стадиону Партизана, након што је Волков затресао мережу Чачана у 42. минуту.

15.20 - Борац води у Хумској од 19. минута голом Ђоковића - 0:1.

15.00 - Резултати мечева играних у 13 часова: Младост - Звезда 1:1, Чукарички - Спартак 2:0, Доњи Срем - Нови Пазар 0:0, Вождовац - Раднички Ниш 2:1, ОФК - Јагодина 1:1, Рад - Напредак 0:1, Раднички 1923 - Војводина 3:4.

14.50 - Гол за Младост у Лучанима постиже Јовановић у 88. минуту - 1:1

13.50 - Полувреме. Звезда води против Младости са 1:0. Резултати на осталим мечевима: Чукарички - Спартак 0:0, Доњи Срем - Нови Пазар 0:0, Вождовац - Раднички Ниш 0:1, ОФК - Јагодина 1:0, Рад - Напредак 0:1, Раднички 1923 - Војводина 1:3.

13.15 - Војводина је повела против Радничког, преко Мијата Гаћиновића, а Звезда против Младости голом Нејца Печника.

13.00 - Седам мечева Суперлиге почело је у 13 сати. Парови су: Младост - Звезда, Чукарички - Спартак, Доњи Срем - Нови Пазар, Вождовац - Раднички Ниш, ОФК - Јагодина, Рад - Напредак, Раднички 1923 - Војводина. Од 15 сати игра се утакмица Партизан - Борац.