Јунајтед бољи од Арсенала, Челси не стаје

Коначно се и то догодило. Манчестер јунајтед је напокон славио на гостовању. Навијачи клуба са Олд трафорда могу посебно да буду задовољни јер ово није обично гостовање. Јунајтед је победио Арсенал у Лондону са 2:1. Челси, који је и даље непоражен, савладао је ВБА. Манчестер сити држи корак тријумфом над Свонсијем након преокрета.

Манчестер Јунајтед победио је у гостима Арсенал са 2:1 (0:0) у дербију 12. кола енглеске Премијер лиге.

Стрелци за "црвене ђаволе" били су Кијеран Гибс, који је дао аутогол у 56, и Вејн Руни у 90. минуту, док је утешан погодак за лондонски тим дао Оливије Жиру у зауставном времену.

Тим менаџера Луја ван Гала је остварио прву победу ове сезоне на гостујућем терену, након три ремија и два пораза.

Највеће заслуге за победу иду голману Давиду Де Хеи, који је чинио чуда на голу одбранивши одличне прилике Чемберлену, Вилшеру и Ремзију.

Јунајтед је вребао из контри и после две такве дошао до победе над љутим ривалом.

Фудбалери Челсија победили су на свом терену Вест Бромвич Албион са 2:0.

Лондонски тим је већ у 25. минуту имао два гола предности преко Дијега Косте и Едена Азара, а десети тријумф ове сезоне био му је знатно олакшан пошто је црвени картон за госте добио Јакоб након пола сата игре.

Манчестер Сити наставио је потеру за лидером, али је тешком муком дошао до три бода над Свонсијем. Велшани су повели голом Вилфреда Бонија на старту меча, али је убрзо резултат изједначио црногорски нападач Стеван Јоветић.

Победу тиму Маурисија Пелегринија донео је везиста Јаја Туре голом у 62. минуту.

Изненађење дана направио је последњепласирани Барнли, који је био бољи од Стоука у гостима. Јунак меча био је двоструки стрелац Дени Ингс.

Победе су забележиле екипе Евертона и Њукасла, који су на свом терену савладали Вест Хем, односно Квинс Парк Ренџерс.