Милан улази у форму, Лече без шансе на "Сан Сиру"

Фудбалери Милана победили су Лече резултатом 3:0 у првом мечу шестог кола Серије А.

Мучио се Милан да поведе против инфериорних гостију, али је погодак Алвара Морате у 38. минуту учинио ствари лакшим за домаће који су са нова три бода успели да се надовежу на прошлонедељни тријумф над Интером.

Већ у 41. минуту Тео Ернандез је удвостручио вођство, да би два минута касније било 3:0 након поготка Кристијана Пулишића.

У другом полувремену Милан је оборио ритам и успео да заврши меч без примљеног гола, али и са играчем мање, с обзиром на то да је млади резервиста Давиде Бартесаги у 80. минуту добио црвени картон.

Српски репрезентативац Лука Јовић ушао је у игру у 76. минуту уместо Тамија Абрахама, док је Страхиња Павловић цео меч преседео на клупи.

У наредном колу Милан гостује код Фјорентине, а Лече ће играти са Удинезеом.

Иначе, утакмица између Ђенове и Јувентуса која је на програму у суботу одиграће се без навијача, преноси АП.

Оваква одлука је уследила након насилних сукоба у среду увече између навијача Ђенове и Сампдорије у којима је повређено више од 50 људи, укључујуц́и 41 полицајца који су покушавали да контролишу масу.