Џеко: Смирите се, још нисмо прваци!

Един Џеко је поново дао навијачима Ситија разлог за осмех. Репрезентативац Босне и Херцеговине "начео" је Астон Вилу и тако довео свој тим на пола корака до освајања нове титуле у Премијер лиги. Ипак, остаје још меч са Вест Хемом, а Џеко позива на опрез...

Нападач Манчестер ситија Един Џеко упозорио је саиграче и навијаче да не смеју да "полете" после победе над Астон Вилом, која им је донела прво место на табели, већ да морају да се фокусирају на последње коло и дуел са Вест Хемом.

Сити има два бода више од другопласираног Ливерпула, а за титулу шампиона потребан им је реми против Вест Хема јер има много бољу гол-разлику од црвених са Енфилда.

Џеко је у победи над Астон Вилом учествовао са два гола.

"Играли смо добро и у првом полувремену, али нисмо дали гол. Ипак, тренер нам је рекао да будемо стрпљиви и да ћемо добити оно што желимо. Увек је тешко да 'начнете' противника када се брани са 10 играча. Када смо то успели, све је било много лакше. Сада морамо да се концентришемо на меч у недељу, важно је да озбиљно схватимо овај дуел", рекао је Џеко за британски Скај.

Репрезентативац Босне и Херцеговине је у досадашњем току сезоне за Сити одиграо 45 утакмица и постигао 26 голова.

Претходну шампионску титулу Сити је освојио пре две године у последњем колу, када је голом Серхија Агуера у судијској надокнади савладао Квинс парк ренџерс са 3:2, док је само неколико минута раније управо Џеко изједначио резултат.