Победе Милана и Интера, голеада у Риму

Милан одличан против Ливорна, победом од 3:0 граби ка Лиги Европа. Интер славио као гост против Парме (0:2) док је на мечу између Лација и Торина виђено шест голова (3:3). Јуве сигурно корача ка титули.

Фудбалери Милана савладали су код куће екипу Ливорна са 3:0, док је Интер као гост славио у Парми (2:0), у утакмицама 34. кола италијанске Серије А.

Росо-нери су забележили важну победу којом су задржали шансе за пласман на евро-сцену и истовремено, по свој прилици, отписали госте из елитне конкуренције.

Милан на табели дели шесто место са Пармом и пет кола пре краја могао би да избори пролаз у Лигу Европа.

Градски ривал Интер има пет бодова више након славља у Парми, где је српски интернационалац Здравко Кузмановић преседео на клупи.

Сампдорија српског тренера Синише Михајловића поражена је на гостовању фењерашу Катанији (2:1, Ненад Крстичић играо од 66. минута), а у дербију зачеља Сасуоло је однео бодове против Кјева (1:0), у чијем је тиму Иван Радовановић био стартер.

Цео плен однела је и Верона из Бергама, где је Бошко Јанковић преседео на клупи, док су Удинезе и Наполи поделили бодове (1:1).

У екипи домаћина Душан Баста је играо од 79. минута, док је голман Жељко Бркић био на клупи.

Најузбудљивију утакмицу одиграли су Лацио и Торино (3:3), а у тиму гостију Никола Максимовић одиграо је свих 90 минута.

Фудбалери Јувентуса победили су Болоњу са 1:0, голом Пола Погбе у 64. минуту, чиме су направили још један корак ка титули.

Болоња је овим поразом угрозила опстанак у италијанској првој лиги, јер се тренутно налази на 17. месту са 28 бодова, док је Јувентус убедљиво први са 90, што је чак 11 више од другопласиране Роме која има утакмицу мање.

Резултати:

Милан - Ливорно 3:0 (Балотели 43, Тарабт 51, Пацини 83)

Аталанта - Верона 1:2 (Денис 87 - Донати 52, Тони 72)

Катанија - Сампдорија 2:1 (Лето 45, Бергесио 63 - Окака 61)

Кјево - Сасуоло 0:1 (Берарди 40)

Ђенова - Каљари 1:2 (Де Мајо 3 - Сау 37, Ибарбо 82)

Лацио - Торино 3:3 (Маури 42, Кандрева 61. пенал, 90+5 - Куртић 52, Тацидис 67, Имобиле 89)

Парма - Интер 0:2 (Роландо 48, Гуарин 89)

Удинезе - Наполи 1:1 (Фернандес 54 - Каљахон 38)

Јувентус - Болоња 1:0

Табела: Јувентус 90 бодова, Рома 79, Наполи 68, Фиорентина 58, Интер 56, Милан и Парма по 51, Торино, Лацио и Верона по 49, итд.