Севиља добила дерби и избацила Бетис!

Екипа Севиља победила је домаћи Бетис у дербију Андалузије резултатом 2:0. Оба гола за полуфиналисту Лиге Европе дао је Кевин Гамеиро. Валенсија прекинула "црни" низ победом над Елчеом.

Фудбалери Севиље победили су у градском дербију на гостујућем терену Бетис са 2:0, у утакмици 33. кола шпанског првенства. Овај тим је тако остао у игри за пласман у Лигу шампиона.

Двоструки стрелац за победу Севиље био је француски нападач Кевин Гамеиро. Он је први гол постигао у 30. минуту из једанаестерца. Због истог старта искључен је фудбалер Бетиса Хуан Карлос Перес.

Коначан резултат Гамеиро је поставио у 82. минуту, својим 13. првенственим голом у сезони.
Бетис је остао на последњем месту на табели са 22 бода.

Фудбалери Валенсије победили су Елче са 2:1. Валенсија је до вођства дошла у 22. минуту голом Пабла Пијатија, а изједначујући погодак за Елче постигао је Коро шест минута касније.

Ново вођство од 2:1, Валенсији је донео Данијел Парехо голом у 61. минуту, што се испоставило и као коначан резултат.

Елче је у 71. минуту утакмице имао идеалну прилику да дође до изједначења, пошто је тој екипи досуђен пенал, али га Дамијен Суарез није реализовао.

Валенсија је овом победом прекинула низ од три утакмице без тријумфа у шпанској Примери, док је Елче прекинуо низ од три утакмице без пораза.