Партизан победио Јавор

Фудбалери Партизана победили су Јавор у Ивањици са 1:0 у мечу 23. кола Суперлиге Србије и тако се на врху табеле изједначили с водећом Црвеном звездом, која вечерас игра против Чукаричког.

Партизан је минималну победу забележио сигурном игром, а оба тима играла су на резултат, пошто се Јавор бори за опстанак. Тим из Ивањице сада је тик изнад опасне зоне, с бодом више од Доњег Срема, и три бода више од ОФК Београда и Рада, који тек треба да играју своје мечеве.

Победнички гол у Ивањици постигао је Данко Лазовић у самој завршници првог полувремена. Овај нападач Партизана се касније повредио и морао је да изађе. Голман Партизана Милан Лукач такође је морао да изађе због повреде.

Партизан је имао неколико добрих прилика на почетку сусрета, али није успео озбиљније да угрози гол домаћина. Црно-бели су у 42. минуту постигли погодак, који је судија Владо Глођовић поништио због офсајда.

Саша Илић проиграо је Петра Шкулетића који је шутирао, лопта је закачила једног одбрамбеног играча Јавора и кренула ка голу, а Лазовић је само закуцао у мрежу. Линијски судија је подигао заставицу да сигнализира офсајд, али је снимак показао да офсајд није постојао.

Јавор је потом имао своју најбољу шансу преко Бојана Шечарића, који је шутирао преко гола, а у судијској надокнади првог полувремена Партизан је повео. Илић је центрирао, а Лазовић остао сам на пет метара и ударцем главом лако савладао голмана Мишића.

У другом полувремену Партизан је контролисао игру, али није успео да постигне нови гол. Предраг Лука је у 61. минуту створио добру шансу, али није успео да је искористи.