Касалица донео победу Звезди

Одиграна већина мечева 19. кола Супер лиге Србије. Звезда на "Маракани" савладала крагујевачки Раднички са 1:0, голом Касалице у 75. минуту. Нови Пазар славио на Карабурми, Воша и Чукарички поделили бодове. Партизан у недељу гостује Раду.

Фудбалери Црвене звезде победили су на свом терену Раднички из Крагујевца са 1:0 у мечу 19. кола Суперлиге Србије и бар до недеље поподне повећали предност у односу на Партизан на четири бода.

Црвено-бели су одиграли меч испод очекивања, али су захваљујући резервисти Филипу Касалици успели да дођу до веома важна три бода.

Црногорски интернационалац је у 75. минуту био најсналажљивији у казненом простору гостију и убацио лопту у мрежу после корнера.

Претходно, најбољу прилику на мечу, који је посматрало 22.500 гледалаца, имао је Милош Нинковић у 28. минуту из пенала, а претходно је судија Миодраг Гогић дуел Драгана Мрђе са одбрамбеним играчима Радничког окарактерисао као најстрожу казну.

Нинковић је прво погодио стативу са "беле тачке", а потом из одбитка и пречку. Међутим, и да је Нинковић дао гол из одбитка, он не би био признат јер играч који је извео пенал нема право да настави акцију ако је претходно погодио оквир гола.

У прве четири утакмице 19. кола, које су почеле данас од 14.30, постигнуто је само три гола, а Нови Пазар је једина екипа која је остварила победу. После првих 45 минута, у све четири утакмице било је 0:0.

Нови Пазар је победио ОФК Београд голом Ивана Обровца у 82. минуту после соло продора. ОФК је нападао већим делом утакмице, али се екипа из Новог Пазара добро одбранила.

Нови Пазар је после девете првенствене победе са шестог "скочио" на четврто место на табели са 31 бодом, док је ОФК Београд на 12. месту са 18 бодова и има три мање од последњепласираног Рада.

Војводина и Чукарички одиграли су у Новом Саду нерешено 1:1. Домаћи су повели у 62. минуту преко Марка Полетановића, коме је лопту петом додао Јован Стојановић.

Бод Чукаричком донео је Бразилац Лукаш Пјасентин у 82. минуту, када је искористио гужву у казненом простору.

Чукарички је бодом сачувао треће место на табели и има 32 бода, док је Војводина пета са два бода мање.

У Ивањици Јавор и Спартак су одиграли без голова, а исти резултат био је и у Ужицу, где су играли Слобода и Раднички из Ниша.

Овако је протекао суботњи суперлигашки дан:

18.59 - Црвена звезда савладала је екипи Радничког из Крагујевца са 1:0, голом Касалице у 75. минуту и тако остала на челу табеле Супер лиге и после 19. кола.

18.56 - Завршено у Јагодини, где су истоимени клуб и Вождовац одиграли без голова - 0:0.

18.42 - Црвена звезда од 75. минута води са 1:0, стрелац је Филип Касалица.

18.30 - Завршен меч у Крушевцу, Напредак - Доњи Срем 4:2.

18.08 - Голом Божовића, Напредак против Доњег Срема води са 4:2, почело је друго полувреме на "Маракани" и у Јагодини.

18.00 - Напредак води са 3:2 против Доњег Срема, стрелац је Мићић.

17.55 - Полувреме је на Маракани, Звезда - Раднички 0:0, црвено-бели су промашили пенал.

17.45 - Доњи Срем још једном долази до изједначења, стрелац је Дамњановић из пенала.

17.20 - Трујић у надокнади првог полувремена доноси ново вођство Напретку.

17.00 - Почео је меч на Маракани, где Звезда игра против Радничког из Крагујевца, као и меч у Јагодини, где истоимени клуб игра против Вождовца.

16.55 - Напредак је изједначио, преко Бајића.

16.40 - Доњи Срем води у Крушевцу, стрелац је Јанковић.

16.30 - Почео је меч у Крушевцу, где играју Напредак и Доњи Срем.

16.25 - Завршен је меч у Новом Саду, где су Војводина и Чукарички одиграли 1:1. Завршена су и преостала три меча: Нови Пазар је славио са 1:0 на гостовању ОФК Београду, док на мечевима Јавор - Спартак и Слобода - Раднички Ниш није било голова.

16.15 - Нови Пазар је повео на Карабурми, прецизан је био Обровац.

16.10 - Чукарички стиже до изједначења, стрелац је Бразилац Лукас Пјасентин.

15.50 - Први гол постже Воша, која преко Полетановића води против Чукаричког.

15.20 - Полувремена су на сва четири меча, а, интересантно, нема нити једног гола.

14.30 - Почела су четири меча у Суперлиги Србије. Састају се: Јавор - Спартак, ОФК Београд - Нови Пазар, Слобода - Раднички Ниш, Војводина - Чукарички.