Азар одвео "плавце" на врх

Еден Азар хет-триком донео победу Челсију и врх табеле Премијер лиге. Манчестер сити играо без голова у Норичу. У првом мечу дана Ливерпул декласирао екипу Арсенала са 5:1.

Фудбалери Челсија нови су лидери у Премијер лиги, пошто су на свом терену савладали екипу Њукасла са 3:0 и искористили киксеве ривала, Арсенала и Манчестер ситија.

Апсолутни херој дана на Стамфорд Бриџу био је белгијски репрезентативац Еден Азар, који је забележио хет-трик, први у каријери у Премијер лиги.

Српски репрезентативци Бранислав Ивановић и Немања Матић одиграли су веома добро свих 90 минута за лондонске "плавце".

Манчестер сити је посустао у шампионској трци, пошто је на гостовању у Норичу ремизирао без голова са домаћином.

Српски репрезентативац и члан Ситија Александар Коларов у игру је ушао у 77. минуту уместо Алвара Негреда.

Екипа Вест Хема је на гостовању Астон Вили у Бирмингему дошла до веома важне победе (2:0) захваљујући двоструком стрелцу Кевину Нолану.

Резултати и стрелци:

Ливерпул - Арсенал 5:1 (Шкртел 1, 10, Стерлинг 16, 52, Стариџ 20 - Артета 69)
Астон Вила - Вест Хем 0:2 (Нолан 46, 48)
Челси - Њукасл 3:0 (Азар 27, 34, 63. пенал)
Кристал палас - Вест Бромвич Албион 3:1 (Инс 15, Ледли 27, Шамак 29. пенал - Бифума 46)
Норич - Манчестер сити 0:0
Саутемптон - Стоук 2:2 (Ламберт 6, Дејвис 41 - Одемвинги 38, Крауч 44)