"Аспиринџије" на тродону, Дортмунд у кризи

Фрајбург шокирао Самија Хипију и Леверкузен, испратио их без иједног бода. "Милионери" се испромашивали пред својим навијачима, па на крају добили само бод против Аугзбурга.

Фудбалери Бајер Леверкузена изгубили су на гостовању од Фрајбурга са 3:2, у утакмици 18. кола Бундеслиге.

Бејер је тако остао на 37 освојених бодова, десет мање од првопласираног Бајерн Минхена, који је у јучерашњем мечу савладао Менхенгладбах са 2:0.

Леверкузен је повео у четвртом минуту голом Ларса Бендера, а домаћин је изједначио у 27. преко Адмира Мехмедија. Ипак, Бајер је на одмор отишао с голом предности, јер је Симон Ролфес у 35. затресао мрежу Фрајбурга.

Домаћин је до преокрета и три бода дошао головима Џонатана Шмида у 53. минуту и Феликса Клауса у 90.

Борусија Дортмунд је на свом терену одиграла нерешено са Аугсбургом 2:2 и сада има 33 бода, четири мање од трећепласираног Бајер Леверкузена.

Дортмунд је у петом минуту дошао до вођства голом Свена Бендера, који је у 56. аутоголом донео изједначење Аугсбургу.

Нури Сахин је поготком у 66. минуту поново донео предност домаћину. Ипак, гости су стигли до бода голом Ји Донг-Вона у 72. минуту.

У осталим мечевима, Нирнберг је на свом терену победио Хофенхајм са 4:0, Мајнц је на гостовању савладао Штутгарт са 2:1, а Хановер је славио у Волфсбургу против истоименог тима са 3:1.