Мојес vs Суарез

Дејвид Мојес похвалио Луиса Суареза за начин на који је прославио први погодак на мечу против Евертона. Менаџер Евертона задовољан игром свог тима, али признао да је поништени гол Суареза у зауставном времену био регуларан.

Менаџер фудбалера Евертона Дејвид Мојес изјавио је данас да је његов тим незаслужено освојио бод у дербију против Ливерпула (2:2) и да му се свиђа начин на који је Луис Суарез прославио први погодак на мечу.

Уругвајац је после првог гола Ливерпула дошао испред клупе Евертона и "пао као покошен" са јасном алузијом на Мојесову изјаву уочи меча како је преварант и да често глуми прекршаје.

"Одиграли смо добру утакмицу, посебно сам задовољан јер смо се вратили после 0:2. Ипак, мислим да је Суарезов погодак на крају меча био регуларан, да није било ни офсајда ни фаула и да је незаслужено поништен. Што се тиче Суарезове прославе првог гола мислим да је била сјајна, вероватно бих и ја урадио нешто слично, да сам играч", рекао је Мојес за енглеске медије.

Суарез је обележио меч градских ривала из Ливерпула - прво је после његовог ударца Бејнс постигао аутогол у 14. минуту, затим је шест минута касније главом савладао Хауарда, да би у 94. минуту постигао и трећи погодак, који су судије неоправдано поништиле.