Подела бодова на Гудисон парку

Евертон и Ливерпул поделили су бодове у 187. дербију. Сви голови на Гудисон парку виђени у првом полувремену. Ливерпул је први дошао до вођства од 2:0, после аутогола Беинса и поготка Суареза. Осман смањио на 2:1, док је у финишу полувремена Нејсмит поставио коначних 2:2.

Фудбалери Евертона и Ливерпула одиграли су без победника 2:2 (2:2) у 187. лигашком најстаријем градском дербију на свету, којим је започео недељни програм деветог кола Премијер лиге.

Ливерпул је после 20 минута игре имао предност од 2:0 захваљујући аутоголу Бејнса, после ударца Луиса Суареза, и поготку Уругвајца након асистенције капитена Џерарда, али је Евертон преко Османа и Најсмита у наредних 15 минута изједначио.

У наставку меча игралo се прилично мирно, све до 94. минута када је Луис Суарез постигао погодак за победу Ливерпула од 3:2, али га судија Дру Маринер није признао, иако офсајда није било.