ЛЕ уживо: Интер спасао част Италијана

Победа Интера над Партизаном једина је светла тачка за италијанске клубове ове вечери у Лиги Европе. Наполи и Удинезе доживели катастрофе на гостовањима против Дњепра односно Јанг Бојса. Оба италијанска тима изгубила са по 3:1. Лацио у последњим тренуцима изгубио победу против Панатинаикоса. Ливерпул бољи од Анжија, Леванте савладао Твенте, Лион тријумфовао над Атлетик Билбаом.

23.06 - Коначни резултати свих мечева трећег кола Лиге Европе: Рубин - Нефчи 1:0,  Генк -Спортинг 2:1, Хелсинборг - Хановер 1:2,  Интер - Партизан 1:0, Леванте - Твенте 2:0, Лион - Атлетик Б 2:1, Марибор - Тотенхем 1:1, Панатинаикос - Лацио 1:1, Рапид - Бајер 0:4, Розенборг - Металист 1:2, Спарта - Шмона 3:1, Видеотон - Базел 2:1.  АЕЛ - Фенербахче 0:1, Атлетико М. - Академика 2:1, Борусија М. - Марсељ 2:0, Дњепар - Наполи 3:1, Хапоел - Викторија 1:2, Ливерпул - Анжи 1:0, Маритмо - Бордо 1:1, Њукасл - Клуб Бриж 1:0, ПСВ - АИК 1:1, Стеауа - Молде 2:0, Штутгарт - Копенхаген 0:0, Јанг Бојс - Удинезе 3:1.

22.59 - Резултати мечева Лиге Европе који су почели у 21.05:  АЕЛ - Фенербахче 0:1, Атлетико М. - Академика 2:1, Борусија М. - Марсељ 2:0, Дњепар - Наполи 3:1, Хапоел - Викторија 1:2, Ливерпул - Анжи 1:0, Маритмо - Бордо 1:1, Њукасл - Клуб Бриж 1:0, ПСВ - АИК 1:1, Стеауа - Молде 2:0, Штутгарт - Копенхаген 0:0, Јанг Бојс - Удинезе 3:1.

22.46 - Атлетико М. - Академика 2:1. И португалска Академика покушава да извуче бод. У финишу меча гол за госте постигао Сисе.

22.42 - Јанг Бојс - Удинезе 3:1. И трећи пут Бобадиља је погодио мрежу Удинезеа. Овога пута сјајни нападач гол постигао из пенала.

22.41 - ПСВ - АИК 1:1.  Холанђани у финишу меча изједначили против АИК-а.

22.38 - Дњепар - Наполи 3:1. Трачак наде у преокрет Наполију је донео Кавани који је у 75. минуту постигао гол из пенала.

22.36 - АЕЛ - Фенербахче 0:1. Шок у Лимасолу. Фенербахче у сред Кипра води са 1:0. Стрелац Коркмаз у 72. минуту.

22.32 - Јанг Бојс - Удинезе 2:0. Швајцарска екипа на прагу великог тријумфа. На мање од 20 минута до краја имају два гола предности над Удинезеом. И други погодак постигао Бобадиља.

22.30 - Атлетио М. - Академика 2:0. Мадриђани крстаре ка новој победи у Лиги Европе. Други гол на мечу против Академике постигао Белезоглу у 68. минуту.

22.28 - Борусија М. - Олимпик Марсељ 2:0. Немачки тим дуплирао предност голом Миапе.

22.27 - Дњепар - Наполи 3:0. Момци из Напуља су у нокдауну. Средином другог полувремена имају три гола заостатка за Дњепром. Трећи гол за украјинску екипу постигао Ђулијано.

22.22 - ПСВ - АИК 0:1. Голом Карикарија АИК најавио велико изненађење у Ајндховену.

22.18 - Хапоел - Викторија 1:2. Чешки тим дошао до препкрета у Телавиву. Други погодак за Викторију постигао Рајторал у 55. минуту.

22.15 - Ливерпул - Анжи 1:0. Даунинг у 53. минуту сломио одбрану Анжија и довео Ливерпул до минималне предности.

22.12 - Њукасл - Клуб Бриж 1:0. Габијел Обертан голом у 48. минуту довео Њукасл до вођства.

21.55 -  Резултати на полувременима: АЕЛ - Фенербахче 0:0, Атлетико М. - Академика 0:0, Борусија М. - Марсељ 1:0, Дњепар - Наполи 2:0, Хапоел - Викторија 1:1, Ливерпул - Анжи 0:0, Маритмо - Бордо 1:1, Њукасл - Клуб Бриж 0:0, ПСВ - АИК 0:0, Стеауа - Молде 2:0, Штутгарт - Копенхаген 0:0, Јанг Бојс - Удинезе 1:0.

21.48 - Хапоел - Викторија 1:1. Гости у самом финишу полувремена дошли до изједначења у Телавиву. Гол за Викторију постигао Хорват у 46. минуту.

21.47 - Дњепар - Наполи 2:0. Наполи на коленима у Украјини. Дњепар повео са 2:0. Други гол постигао Матеус у 42. минуту.

21.41 - Маритимо - Бордо 1:1. Португалски тим изједначио против Бордоа. Стрелац Робериџ у 36. минуту.

21.38 - Стеауа - Молде 2:0. Румунски тим дуплирао предност. Стрелац другог гола Русеску.

21.37 - Борусија М. - Олимпик Марсељ 1:0. Гол за немачки тим постигао Димс у 33. минуту.

21.36 - Стеауа - Молде 1:0. Стрелац за румунски тим Чирикес у 30. минуту.

21.35 - Маритмо - Бордо  0:1. Стрелац Гуфран у 29. минуту.

21.24 - Хапоел - Викторија 1:0. У Телавиву домаћи Хапоел дошао до предности против Викторије. Стрелац Маман у 19. минуту.

21.08 - Јанг Бојс - Удинезе 1:0. Швајцарци одмах на почетку меча ставили до знања да ће бити тежак ривал Удинезеу. Голом Бобадиља у четвртом минуту Јанг Бојси повели са 1:0.

21.07 - Дњепар - Наполи 1:0. Украјински тим одмах на старту меча повео против Наполија. Стрелац Федецки у другом минуту.

21.05 - Почело преосталих 12 мечева Лиге Европе у којима се састају: АЕЛ - Фенербахче, Атлетико М. - Академика, Борусија М. - Марсељ, Дњепар - Наполи, Хапоел - Викторија, Ливерпул - Анжи, Маритмо - Бордо, Њукасл - Клуб Бриж, ПСВ - АИК, Стеауа - Молде, Штутгарт - Копенхаген, Јанг Бојс - Удинезе.

20.53 - Резултати на крају меча: Генк -Спортинг 2:1, Хелсинборг - Хановер 1:2,  Интер - Партизан 1:0, Леванте - Твенте 2:0, Лион - Атлетик Б 2:1, Марибор - Тотенхем 1:1, Панатинаикос - Лацио 1:1, Рапид - Бајер 0:4, Розенборг - Металист 1:2, Спарта - Шмона 3:1, Видеотон - Базел 2:1.

20.50 - Панатинаикос - Лацио 1:1. Атински клуб у финишу меча успео да изједначи против Лација. Стрелац Точе у 93. минуту.

20.49 - Хелсинборг - Хановер 1:2. У финишу меча Хановер повратио предност. Стрелац Зобиак у 92. минуту.

20.47 - Интер - Партизан 1:0. Милански тим у финишу меча повео против Партизана са 1:0. Стрелац

20.46 - Лион - Атлетик Б. 2:1. Французи поново повели. Гол у 85. минуту постигао Бриан.

20.44 - Генк - Спортинг 2:1. Белгијанци на свом терену преокренули против Спортинга. Други гол за Генк постигао Барда.

20.38 - Розенборг - Металист 1:1. Украјинци изједначили против Розенборга. Гол за Металист постигао Марлос у 81. минуту.

20.35 - Леванте - Твенте 2:0. Шпански тим у финишу меча дуплирао предност против Холанђана. Стрелац другог гола за Леванте Риос у 78. минуту.

20.33 - Лион - Атлетик Б. 1:1. Баскијци изједначили у Лиону. Стрелац за Атлетик Гомез у 78. минуту.

20.18 - Леванте - Твенте 1:0. Шпански тим дошао до предности голом Мичела из пенала.

20.17 - Марибор - Тотенхем 1:1. Лондонски тим изједначио у Марибору. Стрелац Сигурдсон у 58. минуту.

20.16 - Рапид - Бајер 0:3. Брзопотезна паљба Бајера. Головима Кастра и Баларабија у 56. и 58. минуту немачки тим има предност од три гола над Рапидом.

20.04 - Лион - Атлетик Б. 1:0. Француски тим повео против Баскијаца. Стрелац лопез у 54. минуту.

20.03 - Розенборг - Металист 1:0. Екипа Розенборга почетком другог полувремена дошла до предности против Металиста. Стрелац Елионуси.

19.56 - Рубин - Нефчи 1:0 (крај).

19.55 - Резултати на полувремену: Генк -Спортинг 1:1, Хелсинборг - Хановер 0:1,  Интер - Партизан 0:0, Леванте - Твенте 0:0, Лион - Атлетик Б 0:0, Марибор - Тотенхем 1:0, Панатинаикос - Лацио 0:1, Рапид - Бајер 0:1, Розенборг - Металист 0:0, Спарта - Шмона 3:0, Видеотон - Базел 2:0.

19.44 - Спарта - Шмона 3:0. Чешки тим немилосрдан према гостима. Спарта против Шмоне води са 3:0. Стрелац трећег гола Швеђик.

19.42 - Марибор - Тотенхем 1:0. Голом Берића Марибор повео против Тотенхема и најавио велико изненађење.

19.37 - Рапид - Бајер 0:1. Немачки тим повео голом Волшида против Аустријанаца.

19.33 -  Видеотон - Базел 2:0. Видеотон дуплирао предност против швајцарског тима. Стрелац другог кола Канеира.

19.28 - Панатинаикос - Лацио 0:1. Лацио повео на гостовању у Атини. Аутогол постигао Сеитаридис.

19.25 - Генк - Спортинг 1:1. Генк дошао до изједначења на мечу против Спортинга. Стрелац Де Кулер у 25. минуту.

19.13 - Хановер повео на гостовању против Хелсинборга са 1:0. Стрелац Диуф.

19.10 - Спортинг повео на гостовању против Генка са 1:0. Стрелац Шарс.

19.09 - Спарта дуплирала предност против Шмоне на 2:0. Стрелци Крејчи и Кадлец.

19.07 - Спарта повела против Шмоне са 1:0.

19.03 - Видеотон у другом минуту голом Николића повео са 1:0 против Базела.

18.58 - Од 19 часова почињу утакмице: Генк -Спортинг, Хелсинборг - Хановер,  Интер - Партизан, Леванте - Твенте, Лион - Атлетик Б, Марибор - Тотенхем, Панатинаикос - Лацио, Рапид - Бајер, Розенборг - Металист, Спарта - Шмона, Видеотон - Базел.

18.48 - Рубин - Нефчи 1:0 (полувреме). Стрелац Касајев у 16. минуту.

18.38 - Још двадесетак минута до почеткка меча Интер - Партизан.

18.17 - Голом Касајеа у 16. минуту Рубин повео са 1:0 против Нефчија.

18.00 - Почео меч у Казању између Рубина и Нефчија из Бакуа.

Мечеви Лиге Европе по именима клубова који учествују можда не могу да парирају Лиги шампиона, али по узбуђењима некад далеко превазилазе елитно европско такмичење.

Ове вечери на програму су 24 меча овог такмичења. На први поглед нема јачег дербија, али нема сумње да ће велики број утакмица овог такмичења бити итекако занимљиво.

Велика битка очекује се у Лиону где истоимена екипа дочекује Атлетик Билбао. У Менхенглазбаху Борусија дочекује Олимпик из Марсеља, док је Анжи гост Ливерпулу.

Ово су само неки од мечева на којима се очекују узбуђења. Нема сумње да ће се и на другим утакмицама одвијати велика борба.

Кретање резултата на мечевима Лиге Европе пратите на Интерент порталу Радио-телевизије Србије.