Шведски трилер

Феноменалан меч одиграле су репрезентације Немачке и Шведске. Домаћин имао предност од чак четири поготка, али је гостујући тим за мање од пола сата успео да избори бод. Мирослав Клосе, иначе двоструки стрелац на овом мечу, потпуно се приближио на вечитој листи стрелаца немачког националног тима Герду Милеру.

Најбољи и свакако најузбудљивији меч дана одиграле су репрезентације Немачке и Шведске. „Панцери" више нису екипа која је у овим квалификацијама забележила само победе.

А све је личило да ће се беспрекоран скор немачког тима наставити и вечерас.

Мирослав Клосе постигао је два поготка у првих 15 минута сусрета, да би затим Пер Мертезакер постигао и трећи погодак за свој тим оред очима немачке канцеларке Ангеле Меркел и шведског премијера Фредрика Раинфелдта.

Вредно је истаћи да је Клосе на овом сусрету постигао свој 66. и 67. погодак за национални тим, чиме се додатно приближио Герду Милеру на вечној листи. Легендарни нападач сада има само гол више од голгетера римског Лација.

Везиста Мезут Озил, након 11 минута у наставку, повисио је резултат на 4:0 након аисстенције расположеног Томаса Милера.

Али вечерас је расположен био Златан Ибрахимовић. Нападач Пари Сен Жермена је прво смањио резултат у 62. минуту након убацивања Калстрома.

Микаел Лустиг је преполовио предност Немачке, да би Елмандер у 76. минуту постигао и трећи погодак за госте.

Неколико секунди пре последњег судијског звиждука, Расмус Елм успева да изједначи и тако комплетира невероватну серију погодака.

Немачка је лифер у овогј групи са 10 поена, док другопласирана Шведска има седам, али и три одиграна сусрета.