Минималан пораз "орлића"

У првом мечу баража за Превенство Европе "орлићи" су у Норичу поражени од Енглеске минималним резултатом 0:1. Једини стрелац на утакмици био је Крег Доусон из једанаестерца. Прилику за реванш млада репрезентација Србије имаће 16. октобра у Крушевцу.

Млада фудбалска репрезентације Србије изгубила је вечерас на гостовању од селекције Енглеске са 1:0 (0:0) у првом мечу баража за Првенство Европе у Израелу 2013. године.

Једини гол на утакмици постигао је Крег Доусон у 65. минуту из пенала. Претходно је Лука Милуновић неопрезно уклизао и оборио Смита на ивици шеснаестерца.

Изабраници Александра Јанковића почели су меч у Норичу са превише респекта према Енглезима.  Кључни моменат утакмице десио се у 65. минуту. Лука Милуновић је несмотрено фаулирао Адама Смита на ивици казненог простора, а немачки судија Дениз Ајтекин је без превише размишљања показао на белу тачку. Селекцију Енглеске је из једанаестерца у вођство довео Крег Доусон.

На самом крају утакмице "орлићи" су имали најбољу прилику за нашу репрезентацију али је Деспотовић није искористо.

Реванш је на програму у уторак 16. октобра на стадиону Младост у Крушевцу.