Фудбал уживо: Хрватска победила у Скопљу

Хрватска је успела да прекрене и победи Македонију у Скопљу са 2:1. Шведска била на рубу пораза, али је захваљујући Златану Ибрахимовићу преокренула резултат против Фарских Острва однела сва три бода. Русија добила дерби против Португала са 1:0. Чеси сигурни против Малтежана, Србија убедљиво поражена од Белгије. Кроз вечерашње мечеве води вас Никола Симић.

03.30 - Аргентина - Уругвај 3:0

02.49 - На полувремену, Аргентина - Уругвај 0:0.

22.54 - Завршена и последња два меча квалификација. Енглеска победила Сан Марино са 5:0, Израел "демолирао" Луксембург на гостовању са 6:0.

22.46 - Резултати мечева који су почели у 20.45: Грчка - БиХ 0:0, Ирска - Немачка 1:6, Словенија - Кипар 2:1, Велс - Шкотска 2:1.

22.40 - Немци стигли и до шестог гола против Ираца. Стрелац Крос. Почасни погодак за Ирце постигао Кио у финишу меча.

22.31 - Велс преокренуо против Шкотске. Другим голом Бејла Велшани повели са 2:1.

22.30 - Другим голом Рунија Енглеска повела против Сан Марина са 3:0.

22.27 - Завршени мечеви који су почели у 20:45: Србија - Белгија 0:3, Македонија - Хрватска 1:2, Естонија - Мађарска 0:1, Холандија - Андора 3:0, Швајцарска - Норвешка 1:1.

22.24 - Велс голом Бејла из пенала изједначио против Шкотске на 1:1.

22.22 - Миралас дао трећи гол за Белгију, која против Србије води са 3:0.

22.18 - Израел голом Меликсона повео са 4:0 против Луксембурга.

22.15 - Завршен меч између Словачке и Летоније победом домаћина од 2:1.

22.10 - У 79. минуту Швајцарска повела против Норвешке голом Гаврановића, два минута касније изједначио Хангеланд.

22.08 - Ројс је са два гола начео мрежу Ирске, а серију су наставили Озил, Клосе и Крос. Немачка на гостовању против Ирске води са 5:0.

22.05 - Словенци дуплирали предност над Кипранима.

21.58 - Де Бруин дуплирао предност Белгијанаца против Србије на 2:0.

21.55 - Завршени мечеви који су почели у 20 часова: Белорусија - Шпанија 0:4, Бугарска - Данска 1:1, Молдавија - Украјина 0:0.

21.52 - После гола Хрвата мањи инциденти. Македонски навијачи гађали гостујуће бакљом.

21.50 - Голом Ракитића са 30 метара Хрватска преокренула резултат и на гостовању у Македонији води са 2:1.

21.42 - Шпанци тотално разбили Белорусе на њиховом терену. Четврти гол за "фурију" постигао Виља.

21.37 - Мађари голом Хајнала повели на гостовању против Естоније.

21.35 - Немци дуплирали предност на гостовању у Ирској. Стрелац другог гола за "панцере" поново Ројс.

21.33 - Словенци у финишу полувремена повели против Кипра. Стрелац Матавж у 38. минуту.

21.30 - Шпанци другим голом Педра повели са 3:0 против Белорусије.

21.23 - Резултату на полувременима мечева који су почели у 20:30: Србија - Белгија 0:1, Македонија - Хрватска 1:1, Естонија - Мађарска 0:0, Холандија - Андора 2:0, Швајцарска - Норвешка 0:0.

21.21 - Немци голом Ројса у  32. минут повели на гостовању против Ирске.

21.14 - Са два брза гола у четвртом и 12. минуту Израел води на гостовању против Луксембурга са 2:0.

21.12 - Шкотска голом Морисона у 27. минуту повела на гостовању против Велса са 1:0.

21.07 - Хрватска изједначила против Македоније на 1:1. Стрелац Ћорлука у 33. минуту.

21.06 - Белгија голом Бентекеа повела против Србије са 1:0.

20.56 - Исланд у повео против Албаније са 2:1. Стрелац Сигурдсон у 81. минуту.

20.54 - Данци изједначили на гостовању против Бугарске на 1:1. Стрелац у финишу првог полувремена Бентнер.

20.50 - Голом Ибрахимија Македонија повела против Хрватске са 1:0.

20.45 - Почеле утакмице Грчка - БиХ, Ирска - Немачка, Словенија - Кипар и Велс - Шкотска.

20.43 - Холандија головима  Ван дер Варта и Хунтелара у седмом и 14. минуту води против Андоре са 2:0.

20.41 - У финишу меча Италијани осигуравају победу. Трећи гол за "азуре" постигао Освалдо у 81. минуту. Италија сада на гостовању у Јерменији води са 3:1.

20.32 - Италија голом Де Росија у 64. минуту поново дошла до предности на гостовању против  Јерменије.

20.31 - Шпанија голом Педра у 21. минуту дуплирала предност против Белорусије.

20.30 - ПОчео један од дербија група А између Македоније и Хрватске. У исто време почели мечеви Србија - Белгија, Холандија Андора и Швајцарска Норвешка.

20.27 - Брзопотезна паљба Словака. У размаку од пет минута Словацу утрпали два гола Летонцима. Стрелци Хамшик у четвртом минуту из пенала и Сапара у деветом минуту.

20.18 - Почео меч групе Д између Словачке и Летоније.

20.16 - У финишу првог полувремена Румуни повели на гостовању против Турске са 1:0. Стрелац Георги Грозав.

20.12 - Шпанији је било потребно 12 минута да разбије одбрану Белорусије. На тешком гостовању "фурија", голом Ђордија Албе, од 12. минута води са 1:0.

20.07 - Већ од седмог минута Бугарска води против Данске са 1:0. Стрелац Рангелов.

20.00 - Од 20 часива почели мечеви: Белорусија - Шпанија, Бугарска - Данска, Молдавија Украјина.

19.52 - Завршени мечеви: Русија - Португал 1:0, Финска - Грузија 1:1, Чешка Малта 3:1, Фарска Острва Шведска 1:2, Казахстан - Аустрија 0:0.

19.48 - Хрватски навијачи у Скопљу окачили транспарент на којем честитају рођендан хашком осуђенику Анти Готовини.

19.47 - После првог полувремена Јерменија и Италија играју нерешено 1:1. Такође, на полувремену утакмице Албанија - Исланд резултат такође 1:1.

19.30 - Почели мечеви групе Г Лихтенштајн - Литванија и групе Д Турска - Румунија.

19.29 - Швеђани направили преокрет против Фарских Острва и сада воде са 2:1. Стрелац, наравно, Ибрахимовић.

19.26 - Швеђани успели да изједначе резултат на 1:1, на мечу против Фарских Острва.

19.25 - Чеси голом Резека повели са 3:1 против малте и највероватније обезбедили победу.

19.22 - Јерменија изједначила против Италије на 1:1. Погодак у 27. минуту постигао Мктаријан.

19.20 - Завршен меч у Хелсинкију. Финска и Грузија поделиле бодове одигравши 1:1.

19.19 - Исланд голом Сиварсона у 19. минуту повео на гостовању против Албаније са 1:0.

19.16 - Италијани голом Пирла из пенала, воде на гостовању у Јерменији са 1:0.

19.15 - Фарска Острва повела против Шведске са 1:0. Гол за домаћина постигао Балдвинсон у 59. минуту.

19.05 - Чеси повели против Малте са 2:1. Стрелац Пекхарт у 52. минуту.

19.00 - Почели мечеви групе Е квалификација за Светско првенство између Албаније и Исланд, и групе Б између Јерменије и Италије.

18.50 - Завршен меч између Русије и Португала победом домаће екипе 1:0. Стрелац јединог гола Кержаков у шестом минуту.

18.40 - У неколико минута меч између Финске и Грузије је "живнуо". Прво је после аутогола Кашије у 59. минуту Грузија је дошла у вођство. Само три минута касније Финска је остала и без Еременка који је искључен. Онда је домаћи тим у 62. минуту преко Хемалаинена изједначио на 1:1.

18.30 - У неколико минута Чешка и Малта размениле по један погодак. Повечли Чеси у 34 минуту поготком Гебре Селасија, четири минута касније изједначио Брифа.

18.16 - Александар Јанковић одредио састав: Алексић, Пантић, Гудељ, Медојевић, Младеновић - Миливојевић, Марковић, Малбашић, Милуновић, Лазовић и Деспотовић.

18.00 - Почела још три меча квалификација за Светско првенство. Од 18 часова почели дуели: Чешка - Малта, Фарска Острва - Шведска, Казахстан - Аустрија.

17.53 - Завршено прво полувреме у Москви, Русија против Португала води са 1:0.

17.35 - Хрватски навијачи под будним оком македонске полиције у Скопљу. Нема инцидената.

17.06 - Фешта у Москви. Већ од шестог минута "зборнаја" води са 1:0, стрелац је Кержаков.

17.00 - Почео меч на Лужникију, Русија игра дерби дана против Португала.

16.27 - За нешто више од пола сата почиње прва утакмица, Русија - Португал. Кристијано Роналдо напада Москву. Брани је Италијан, Фабио Капело. Главни судија меча је Виктор Кашаи.

15.42 - Неколико стотина навијача Хајдука у центру Сплита вичу "Керуме Турчине...". Помоћници градоначелника Сплита побегли из зграде...

14.52 - Воз са навијачима хрватске репрезентације стигао у Македонију. Осим неколико каменовања у Србији, пут "увек верних" прошао без већих инцидената.

14.40 - Шок у Сплиту. Хајдук први пут у стогодишњој историји иде у стечај. Град није желео да јемчи за дуг у вредности од четири милиона евра.

14.02 - Пад шећера у крви највероватније је узрок саобраћајне несреће у којој је крајем септембра тешко повређен фудбалер Хофенхајма Борис Вукчевић, саопштила је данас немачка полиција.

13.22 - Македонски медији незадовољни чињеницом да се њихови фудбалери, за успомену, сликају са хрватским репрезентативцима. "Ногу повукао" Владица Брдаревски, члан младе репрезентације. Хрватима премија за победу 5.000 евра. Македонцима 3.000.

13.00 - "Орлићи" спремни за изазове. Од 19 часова Енглеска дочекује Србију у првом мечу баража за одлазак на Европско првенство за младе, које ће се одржати у Израелу.

10.28 - Роберт Просинечки неће бити тренер Сплита. Загребачка мисија Славена Жужула неуспешна. "Не, хвала", рекао Просинечки, преносе хрватски медији.

Македонске „фаланге" спремне за Хрватску у једном од дербија групе А у којој игра и Србија. Место окршаја две репрезентације са простора бивше Југославије биће стадион "Филип Други" у Скопљу.

Престоница Македоније биће у опсадном стању јер је долазак најавило и више од хиљаду хрватских навијача. И полиција Србије у приправности јер ће велика група навијача у Македонију путовати возом преко наше земље.

Дуел на Острву имаће још две репрезентације групе А, Велс и Шкотска. Оба тима, незадовољна досадашњим током квалификација, покушаће победом да се врате у трку за једно од прва два места.

Дерби квалификација ове ноћи игра се у Москви где Русија дочекује репрезентацију Португала. Екипа са иберијског полуострва највероватније ће бити лишена услуга Роналда, док ће „зборнаја" покушати да се искупи за катастрофу на недавно завршеном Европском првенству.

Носилац дупле круне, репрезентација Шпаније гостује Белорусији. „Фурија" ни изблиза не пружа добре партије као неких претходних година, али изабраници Винсентеа дел Боскеа увек на крају однесу три бода.

Занимљиво ће бити и у групи Г где се састају две првопласиране репрезентације, Грчка и Босна и Херцеговина. Џеко и екипа осетиће паклену атмосферу у Атини.

Меч Енглеске и Сан Марина занимљив је само по податку да ће се на Вемблију, и поред слабог и неатрактивног противника, сакупити више од 90.000 људи. Још један пример како се подржава национални тим.