Партизан се вратио на врх

Фудбалери Партизана победили су на свом терену Јавор са 2:1 и поново се вратили на врх табеле, а утакмицу је обележила повреда голмана Владимира Стојковића, који је задобио прелом рамена.

Голман репрезентације Србије се повредио у 34. минуту, након оштрог дуела са нападачем гостију Ифеанијем и извесно је да га чека озбиљнија пауза.

Црно-бели су повели поготком Марка Шћеповића у шестом минуту, после асистенције Лазара Марковића. Млађем од браће Шћеповић то је био први гол на такмичарским утакмицама још од краја 2011. године

Гости су изједначили у 35. минуту баш преко Ифеанија, који је савладао резервисту Николу Петровића.

Победу црно-белима и повратак на врх, после кикса Црвене звезде у Суботици, донео је Александар Митровић поготком у 75. минуту.

Екипа Јавора је од 56. минута играла са десеторицом фудбалера, пошто је други жути картон и искључење зарадио Ифеани.

"Романтичари" су на Карабурми до бодова дошли захваљујући поготку искусног Весељка Тривуновића већ у седмом минуту, а екипи Рада ово је био први пораз у шампионату.

До првог тријумфа у првенству дошла је и екипа Хајдука, која је у Кули савладала Смедерево са 2:1. Ћулум и Веселиновић били су стрелци погодака за Куљане.

Истим резултатом фудбалери Јагодине су победили Нови Пазар, док је Раднички из Ниша освојио бод на гостовању Доњем Срему (1:1).

Екипа Војводине још једном је разочарала своје навијаче, пошто је одиграла само 1:1 против Слободе у Ужицу и наставила пад ка средини табеле.