Зета "страдала" од ПСВ-а, Интер и Ливерпул сигурни

Без већих изненађења у плеј-офу Лиге Европе. ПСВ постигао пет голова против црногорске Зете, Атлетик Билбао гол више против Хелсинкија. Интер и Ливерпул сигурни. Срби доста добри.

У првим мечевима последњег кола квалификација за Лигу Европе, највеће изненађење приредио је Молде победивши Херенвен са 2:0. За холандски тим свих 90 минута одиграо је Филип Ђуричић.

Пребогати руски Анжи успео је да тријумфује у мечу са АЗ Алкмаром минималним резултатом, а погодак је постигао Траоре.

Новак Мартиновић био је стрелац за румунску Стеауу, која је са 2:0 славила на гостовању Екранасу. Некадашњи првотимац Рада Томислав Пајовић постигао једини гол за молдавског представника Шериф, који је очекивано изгубио од Олимпика из Марсеља са 2:1.

У стрелце се уписао и Милош Марић, који је са пенала донео тријумф Локерену против Викторије Плзен са 2:1.

Азербејџански Нефчи, за који брани некадашњи голман Црвене звезде Саша Стаменковић, одиграо је 1:1 са екипом АПОЕЛ-а. Тај резултат могао би да се посматра као још једно изједначење последње фазе квалификација за Лигу Европе.

Легија Данијела Љубоје и Мирослава Радовића играла је 1:1 са Розенборгом, док је Либерец, за који је Милош Босанчић одиграо првих 45 минута, такође играо нерешено, али 2:2 са Дњепропетровским.

Интер и Ливерпул стигли су до победа на гостовањима. Италијански великан славио је са 2:0 против Васлуија. Меч је обележио јубилеј Хавијера Занетија, коме је ово био 800. меч у дресу „неро-азура".

Ливерпул је са 1:0 био бољи од шкотског Хартса.

Очекиване победе остварили су Јанг Бојс, против Митјиланда са 3:0, односно Бриж против Дебрецина истим резултатом.

Занимљиво је било у Холандији где су Фејенорд и прашка Спарта одиграли нерешено, 2:2. Може се рећи да су помало изненађујући и тријумфи Бурсаспора против Трентеа, али и Луцерна против Генка.

ПСВ је први пут у историји славио са 5:0 на гостујућем терену у европским утакмицама, а жртва је била црногорска Зета, коју су "филипсовци" демолирали са 5:0 постигавши четири гола у последњих двадесетак минута. Гол више постигао је Атлетик из Билбаоа у мечу са финским Хелсинкијем.

Спортинг и Хорсенс одиграли су 1:1.

У мечу са чак осам голова, Хановер је победио Сласк у гостима са 5:3, док је Лацио био бољи од словеначке Муре са 2:0.