Оумару води у Европу

Војводина и Јагодина изборили пласман у Европу. Све је било познато пре последњег кола Јелен Суперлиге осим тога ко ће уз Партизан и Звезду играти у Евро такмичењима. Шампион победом над Металцем, 1:0, за вршио сезону пред празним трибинама. Воша у дербију победила Звезду 2:1, Јагодинци савладали Нови Пазар 1:0.

Последње коло донело је велику борбу за преостала два места која воде у Европу.Фудбалери Војводине и Јагодине данашњим победама у последњем колу Супер лиге Србије за ову сезону дошли су до пласмана у квалификације за Лигу Европа. Јагодина је на свом терену савладала Нови Пазар са 1:0, голом Саше Марјановића у 24. минуту, док је Војводина у Новом Саду голом Абубакара Оумаруа у четвртом минуту судијске надокнаде меча победила Црвену звезду са 2:1.

Војводина излазак на међународну сцену изборила у завршници меча против Звезде, коју је и други путу савладала у сезони.Црвено-бели су повели преко Милуновића у 11. минуту, а изједначење домаћину донео је неколико тренутака касније Апија, који је лепим волеј ударцем са преко 20 метара савладао голмана Бајковића. Победнички гола Новосађанима донео је Абубакар Умару у 90. минуту.

Уочи 30. кола Војводина је била трећа на табели, а Јагодина четврта. Шансу за излазак на међународну сцену имали су још петопласирана Слобода и шестопласирани Раднички 1923. Ужичани су победили ОФК Београд у гостима са 1:0, док су Крагујевчани изгубили од Рада у Београду са 2:1.

Фудбалери Партизана победили су екипу Металца са 1:0 (1:0) у мечу у којем се израелски тренер Аврам Грант опростио од шампиона. Меч против Металца одигран је без присуства публике, пошто је Дисциплинска комисија Фудбалског савеза Србије суспендовала стадион Партизана, због лоше организације последњег вечитог дербија против Црвене звезде.

Трибине у Хумској, ипак, нису биле скроз празне, јер је око 1.000 малишана са Косова и Метохије, који се налазе у посети Београду, дошло на утакмицу. Они су после гола Партизана упалили бакљу.

Манга је у 41. минуту направио потез због којег ће највероватније на лето напустити црно-беле. Нападач Централноафричке републике је скривио пенал, добио црвени картон и оставио саиграче на цедилу.

Млади Никола Петровић је одбранио ударац Срђана Симовића, а неколико тренутака касније домаћин је повео преко Ламина Дијере, који је постигао 100. гол у дресу Партизана.

У утакмици без резултатског значаја Јавор је код куће савладао БСК из Борче головима Вељовића и Одите.

Из лиге су испали Металац и чачански Борац.