Хаос у Диселдорфу

Меч између Фортуне из Диселдорфа и берлинске Херте последњи је од оних које су обележили нереди на трибинама. Навијачи домаће екипе улетели су на терен да славе промоцију у Бундеслигу пре последњег судијског звиждука. После 20 минута прекида, меч је настављен. Управа Херте најавила жалбу.

Први меч је Херта на свом терену изгубила са 1:2, док је у реваншу Фортуна све до 85. минута имала исти резултат. Херта је успела да изједначи у 85. минуту, што јој је дало наду да ће у преосталом времену постићи још један погодак који би јој гарантовао останак у елити.

На сцену тада ступају домаћи навијачи. У надокнади времена, присталице Фортуне улетеле су на терен мисливши да је утакмица готова, и почели су да славе. Прекид је трајао пуних 20 минута пре него што су се навијачи повукли на трибине.

Иако је главни судија Волфганг Старк желео да прекине меч, на молбу полиције, која је хтела да избегне крвопролиће, одиграна су и последња два минута у којима није било голова, што је гарантовало Фортуни прелазак у виши ранг.

Међутим, прерано славље навијача можда ће скупо коштати Фортуну. Представници Херте већ су уложили приговор на услове одигравања утакмица, а Контролна комисија Фудбалског савеза Немачке почела је истрагу.

Ипак, то није био једини прекид на мечу. Прву, краћу паузу, изазвали су гостујући навијачи када су терен засули бакљама.

Иначе, голове за Фортуну постигли су Максимилијан Бајстер у првом и Ранислав Јовановић у 59. минуту, док су стрелци за Херту били Анис Бен-Хатира у 22. и Рафаел у 85. минуту.