Кикс “Старе даме”, Милан на минус један

Два кола пред крај шампионата у Италији се закувало на самом врху табеле. Кикс Јувентуса искористио је Милан и пришао на само бод заостатка. Да ли ће грешка голмана Буфона утицати на коначни расплет, остаје да се види. Бошко Јанковић стрелац победоносног гола за Ђенову.

Фудбалери Јувентуса одиграли су код куће само 1:1 против Лећеа и два кола пре краја Серије А вратили у шампионску трку другопласирани Милан који сада има само бод мање.

Стара дама је водила од осмог минута голом Клаудија Маркизија, а чинило се да је све готово у 54. минуту, када је искључен играч гостију Квадрадо. Ипак, пет минута пре краја утакмице, Андреа Бертолаћи је искористио велику грешку Ђанлуиђија Буфона и поставио коначан резултат.

Милан је код куће савладао екипу Аталанте са 2:0, а голове су постигли Сули Мунтари и Робињо.

Бошко Јанковић је у 76. минуту сјајним ударцем са дистанце донео сва три бода Ђенови против Каљарија (2:1) и наговестио да би његова екипа ипак могла да избори опстанак у Серији А.

Вишеструки првак Италије Интер поново је разочарао навијаче и поразом од Парме са 3:1 направио велики корак уназад у борби за место које води у квалификације за Лигу шампиона.

Кикс је направио и Лацио који је код куће одиграо само 1:1 против Сијене, док је екипа Удинезеа славила у Ћезени са 1:0 и показала да ће се до краја шампионата храбро борити за треће место на табели.