Готово је кад судија каже

Уткамица траје до последњег судијског звиждука, то су морали да знају фудбалери Лација, који су други гол у поразу од Удинезеа од 2:0 примили јер су мислили да је утакмца готова. Фудбалери Удинезеа били су у контранападу када је неко дунуо у пиштаљку. Лацијали су стали, мисливши да је меч готов, док је Переира наставио контру и без проблема затресао мрежу, поставивши коначан резултат од 2:0...

Контранападу Удинезеа предходио је последњи напад Лација који се одвијао у трећем минуту надокнаде времена. Голман екипе из Рима, Марчети,  прикључио се играчима у нападу, али од убацивања лопте из угла није створена озбиљнија ситуација.

Одбрана Лација јурила је ка свом голу, док се голман вратио, али одједном су Римљани стали, помисливши да је звук са трибина означио крај меча. Голман Марчети је кренуо ка средини терена, док су концентрисани фудбалери Удинеза наставили напад. Перира је покупио лопту, прошао поред фудбалера Лација, који су стајали, и без проблема затресао празну мрежу.

Тек када су видели да је гол признат, фудбалери Лација су скочили на главног судију Берганција који је после неколико минута свађе, и неколико жутих картона, на крају и званично одсвирао крај меча.